Skocz do zawartości

[Renowacja] Marketowego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie do osób, które lepiej mają ogarniętą mechanikę rowerową.
Posiadam marketowy rower i chciałbym przygotować go do jazdy bardziej w teren.
Chciałbym wymieć w nim koła bo stare to już jakaś masakra oraz zamontować amortyzator i stąd moje pytanie czy to da się zrobić.

 

znalazłem coś takiego używanego http://allegro.pl/amortyzator-suntour-xcr-26-disc-v-brake-i6919597369.html?reco_id=b6ac3267-81ed-11e7-b5d9-0200d6f5b897#thumb/5 i nie wiem czy to sie sprawdzi czy raczej szukać czego nowego.

 

i do tego takie koła: http://allegro.pl/kola-26-stars-circle-wolnobieg-6-shimano-lozyska-i6685254574.html

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady co i jak zrobić.

 

Pozdrawiam

ŁUkasz

post-177305-0-84873700-1502827659_thumb.jpg

post-177305-0-49871600-1502827660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze amortyzator to skorodowany szrot.

Po drugie masz główkę 1 cal, czytaj zapomnij o amortyzatorze.

Po trzecie, jak się uprzesz i w końcu założysz mu tam jakąś atrapę amortyzatora z rurą 1 cal  ... to przy standardowym skoku 100 mm zniszczysz jego geometrię i rower będzie się prowadził tragicznie.

 

Reasumując. Nie wyrzucaj kasy w rower który finalnie nie spełni pokładanych w nim nadziei.

Przytrzymaj tą kasę, którą chcesz wydać na modernizację.

Doprowadź do stanu używalność ten rower i wystaw go na OLX.

 

W dzisiejszych czasach rozsądne rowery MTB na kołach 26 cali mają momentami wręcz śmieszne ceny, moda na 29 i 27,5 zabija ceny używanych 26`stek.

Szacuję że za 1,5 tyś zł kupisz używany, który będzie wielokrotnie lepsze od zmodernizowanego "marketowca" z zaprezentowanych zdjęć.

 

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie mówiąc lipa. nawet nowy amor https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-xcm-v3-26-100mm-1-1-8-z-gwitem-i-piwotami-bialy-sr-suntour,643155.html

nic nie da. widelec który jest w tym rowerze jest krzywy wiec tak czy tak musze go wymienić.

 

Lepiej będzie kupić taki https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/sztywne-widelce-rowerowe/mtb/p,widelec-mtb-26-rura-1-cal-z-gwintem-czarny-unibike,4355.html? sztywny i nowe koła? powinno pomóc na jakiś czas


A czy kupno o ile uda mi się znaleźć calowe amora poprawi jakoś jakość jazdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie widelce amortyzowane nie działają ...

Od ulżenia nadgarstkom jest odpowiednia technika pracy łokciami :)

Amortyzator w rowerze nie jest od zapewniania komfortu tylko od utrzymania trakcji, poprawa komfortu to tylko skutek uboczny.

Jednak tanie widelce nie są w stanie zapewnić tej funkcji i upieranie się przy kupnie tanizny to zwyczajnie wyrzucanie kasy.

Widelce na rurze sterowej 1 cal które działają w dzisiejszych czasach nie istnieją.

 

I mówię ci to jako człowiek który miał kiedyś rower z główką 1 cal i przechodził dokładnie ten sam proces w praktyce.

Miałem najwyższy dostępny na rynku model widelca z rurą 1 cal i pivotami pod V`ki był to XCM z blokadą HLO nie działało tak jak bym chciał a waga przyprawiała o zawrót głowy.

Skończyło się na tym że zmieniłem ramę na taką z główka 1 i 1/8 i złożyłem do niej widelec ze sprężyną powietrzną :)

Teraz ze względów minimalizowania obsługi serwisowej roweru "codziennego" zdjąłem amortyzator i śmigam na sztywnym widelcu i jestem zadowolony. :)

Wyrobione nawyki na sztywnym widelcu procentują w terenie na rowerze z amortyzacją :).

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...