Skocz do zawartości

[korba] Trzaski i strzelanie. Dziwne objawy.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Po sobotniej mocnej wycieczce w góry, gdzie  bardzo zabrudziłem rower, zaczęło mi coś strzelać w korbie. 

 

Generalnie nie przejmował bym się tym aż tak, żeby pisać posta, ale jest objaw, który wydaje mi się dziwny. Otóż wczoraj pojechałem na krótki rozjazd po niedzieli, i strzały w korbie występują przy mocny naciskaniu na pedały, ale na początku trzask pojawia się cyklicznie, idealnie co 3 obroty korby. Później, po około 30 kilometrach, strzelanie było już regularne. Występuje ono tylko w prawej korbie.

 

Rower to Cube Analog 29', i z pewnością trzaski nie są od pedałów- sprawdzone.

 

Liczę na sugestie. Zdejmę dzisiaj korby, i chciałbym je przeczyścić (są to shimano na kwadrat), i zastanawiam się, na co dokładnie zwrócić uwagę. Tylko oczyścić, czy może wziąć smar i coś nasmarować?

 

Dzięki!

 

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korba nie jest poluzowana, nie ma żadnych "ciał obcych", to raczej łożysko suportu.

Zdejmij łańcuch i zakręć korbą na sucho jednocześnie wsłuchując się w łożyska - w sensie czy chodzą cicho, czy są jakieś zgrzyty albo dźwięki sugerujące, że mogą być zabrudzone. Jeśli tak, to czeka Cię trochę zabawy albo wymiana suportu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...