Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Którą szosę wybrać?


Azux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru Tribana 540 lub 580. Osprzęt mają raczej podobny ale może ktoś kto się zna zachce sprawdzić. Rama wydaje mi się być lepsza w 580 a aktualnie jest ona w podobnej cenie co 540. 580 jest cięższa ale moim zdaniem i tak jest to bardzo lekki rower. 

Dodam tylko ,że będzie to moja pierwsza szosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

580 ma 3 blaty, jak się mylę proszę o sprostowanie, ale to chyba starsza wersja napędu, 540 ma nowszą, dwa blaty i to starcza, poza tym 540 jest bardziej rekreacyjna, to też zaleta.

580 ma 3 blaty, jak się mylę proszę o sprostowanie, ale to chyba starsza wersja napędu, 540 ma nowszą, dwa blaty i to starcza, poza tym 540 jest bardziej rekreacyjna, to też zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triban 580 ma z przodu tarcze 50x39x30.

Triban 540 ma z przodu tarcze 52x36.

 

Jeżeli zamierzasz jeździć często po górach, po asfaltach z dużym nachyleniem to warto rozważyć korbę 3-blatową.

Jeżeli głównie płaskie okolice i bez jakiś długich i mocno nachylonych asfaltów to 2-blatowa będzie lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

eżeli zamierzasz jeździć często po górach, po asfaltach z dużym nachyleniem to warto rozważyć korbę 3-blatową.

 

Tylko jeśli się jest baaardzo niesprawnym fizycznie. Ale taka osoba raczej nie powinna w ogóle zaczynać od szosówki i gór. Wniosek: trzy blaty nie przydadzą się nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze dodatkowy wydatek, nie wiem jak korba, czy ogarnie to, ale przerzutka przód? Przystosowana do 3, nie do 2 blatów. Masz fajny budżet, fajną propozycję dostałeś powyżej, w tej cenie masz spory wybór. Zerknij na sensa romagna sport, jak zależy Ci na bardziej "sportowej" ramie niż w 540 czy propozycji powyżej. Może używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno jeździłem na Giancie anyroad z 3blatem. O ile cały rower sprawiał bardzo przyjemne wrażenie, o tyle 5 pozycyjna manetka obsługująca 3 rzędową korbę to dla mnie jakiś koszmar był, majtania tą manetką tyle że głowa mała, a jeszcze że sam napęd nie chodził idealnie to potęgowało wnerw. Pewnie się człowiek przyzwyczai, ale różnica między kompaktem, a 3 blat to tylko te 4 zęby różnicy z przodu na najlżejszym przełożeniu. Kasetę można zawsze założyć 11-32, a jak nadal brakuje to roadlinka +dystans + kasetę mtb i jest wtedy 11-40 na tyle. 

 

Przerzutka powinna przyjąć 3 i 2 blaty, pytanie ilopozycyjna jest manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kupować z internetu więc wybrałem decathlon niedaleko mnie, dlatego też wybrałem te 2 rowery. Jeżeli chodzi o używane to musiałbym jeszcze zwrócić uwagę na stan techniczny roweru a dodatkowo część mankamentów mogę ominąć w czasie krótkiej jazdy testowej. 

 

A waszym zdaniem warto kupić rower używany podobny do Tribana ale w niższej cenie albo rower używany lepszy w tej samej cenie czy mimo wszystko wybrać nowy rower z gwarancją itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym nowy z gwarancją, ale jak Ci to co masz pod ręką nie pasuje, to może używka jest rozwiązaniem? Z tego co piszesz można wnioskować, że zaczynasz przygodę z szosą (jak i ja) i może typowo wyścigowa rama nie jest najlepszym pomysłem, 540 jest luźniejsza, to co Ci zaproponowano też, 580 wydaje się ostrzejsze w geometrii, żebyś się nierozczarował. Fajną typowo sportową szosie w tym sianie dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem roweru mi się nie śpieszy na razie mam mtb na którym jeżdżę codziennie więc tutaj nie ma mowy o lenistwie :) Jednak przed zakupem chciabym się dowiedzieć jak najwięcej aby nie żałować oraz po prostu dla wiedzy. 

 

Jeżeli chodzi o Unibike athlon jest za 4k czy warto dokładać do niego pod względem technicznym, ponieważ moim zdaniem wygląda bardzo ładnie ale nie za bardzo się znam na osprzęcie.Póki co patrzę bardziej na grupę oprzętu a nie na dany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540 każdy dech na świecie Ci uzna gwarancje i raczej nie robią problemów, unibika jak masz blisko siebie to tez chyba bez problemów. Pamietaj jednak, ze cecha to sklep wielkopowierzchniowy, tam nie zawsze serwis, mimo dobrych chęci wszystko ogarnia i tak będzie trzeba jechać na serwis zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak tylko wytestuję rower po kilku dniach jazdy to dam znać co mi się w nim podoba a co mi przeszkadza. A o problemie z przednią przerzutką już coś słyszałem czytając komentarze na Decathlonie mam nadzieję ,że jednak jest to tylko sporadyczny problem.

 

Rower spodziewam się nabyć za tydzień góra dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...