Skocz do zawartości

[biemme] dziwne rozmiary bluz/kurtek


Majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się w końcu zakupić jakąś kurtkę z windstopperem. po przeglądnięciu forum i precla wybór padł na Biemme gdyż posiadam letnie ciuchy z tej firmy i mi odpowiadają. dokładnie na model Oregon WS. już miałem zamawiać u importera ale wyczytałem na preclu, że kurtki mają dziwne rozmiary więc postanowiłem przymierzyć. przy 193cm wzrostu i 85kg kupiłem koszulkę XL z tej firmy i leży idealnie więc lecę do pierwszego sklepu i mierzę. XL idealne na szerokość ale rękawy o wiele za krótkie :) XXL rękawy prawie prawie ale już szeroko się robi. XXXL - na długość idealna ale za szerokie rękawy w mankietach, strasznie duża objętościowo (po nachyleniu na brzuchu bym pewnie spiwór zmieścił ;) ) i na dodatek kołnierz za szeroki gdzieś o 4cm więc stójka nie będzie chronić przed wiatrem. stwierdziłem, że się poddaję i zrezygnuję z zakupu.

 

i teraz pytanie: czy wszystkie kurtki rowerowe na troszkę wyższe osoby są takie strasznie szerokie? i czy mają takie być? wydawało mi się, że ubrania rowerowe powinny być w miarę obcisłe i patrząc na zdjęcia na stronie Biemme tak wyglądają...

 

i drugie pytanko: jakich producentów mających w ofercie ciuchy z windstopperem (lub dobrym odpowiednikiem) możecie polecić? ktoś zachwalał mi Shimano XTR z windflexem ale jakoś mam opory przed odzieżą tej marki.

 

Do wydania mam ok 400zł.

 

Pomożcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel mam 183cm i uzywam Biemme Folsom`a w rozmiarze L (czyli 4). W kurtkach rowerowych kroje są inne. Rękawy z założenia mają być krótsze niż przy normalnych kortkach. Mi przy pozycji rowerowej siegaja nadgarskow.

Jezeli chodzi o jakosc biemme to moge szczerze polecic. Kupilem ja w bardzo przyzwoitej cenie i sprawuje sie wysmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiam się nad Folsom. udało mi się przymierzyć XXL i jest raczej dobra. gdzie kupowałeś? interesował by mnie chyba bardziej kolor czerwony ale nigdzie nie widziałem... w jakich temperaturach w niej jeździsz i jak się sprawuje?

 

ogólnie problem był z modelem Oregon - ten ma jakieś dziwne rozmiary. upierałem się przy niej bo ma odpinane rękawy ale już mi przeszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=17...podkat=&subkat=

lafuma jest chyba najlepsza jesli chodzi o cena/jakosc , kurtke o podobnym ukladzie kieszeni dorwałem za 400zł

o taką http://www.polarsport.pl/index.php/mkSklep...ziez,6/Itemid,/

 

 

 

musisz połazic po stacjonarnych,bo inaczej ciezko bedzie coś do 400,za 500 szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi znów mówiono, że powyżej 10 stopni w tej kurtce jest za ciepło... szukam jakiejś kurtki pod która wystarczy sama koszulka i można jeździć nawet w chłodne dni. Folsom będzie dobra?

 

ewentualnie może wziąć jakiś lżejszy windstopper i bluze z polarteca powerdry ?

 

i niestety nie mogę znaleźć nic w kolorze czerwonym lub żółtym. wszystko niebieskie zostało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie wybrałem sobie bluzę Biemme Nozar i ewentualnie pod spód jakaś koszulka z polartec'a jak będzie chłodno. sądzę, że powinno wystarczyć nawet na lekkie mrozy :)

 

choć polecano mi jeszcze model Moowinter ale nie mam pojęcia co to jest to PBT z tyłu :)

 

A ja sugerowałbym jeszcze taki zakup http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=3922 - odzież sprawdzona, cena odpowiednia, kolor odpowiedni ;-) Pozdrowerek ALL :DB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie wybrałem sobie bluzę Biemme Nozar i ewentualnie pod spód jakaś koszulka z polartec'a jak będzie chłodno. sądzę, że powinno wystarczyć nawet na lekkie mrozy ;)

 

choć polecano mi jeszcze model Moowinter ale nie mam pojęcia co to jest to PBT z tyłu :)

 

PBT to cos podobnego do Super Roubaix. mierzylem wszystkie kurtki biemme dosteone obecnie najfajniesze wg mnie to oregon i moowinter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...