Skocz do zawartości

[nowy kompletny napęd] m7000/ m8000


Farfluhten

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Przymierzam się do wymiany napędu w swoim peaku 26. Budżet około 1500 zł. 

Zaciekawiła mnie nowa edycja SLX i XT czyli m7000 i m8000 w wersji 2x11, głownie ze względu na większą uniwersalność w porównaniu do 1x11. Z tego co wyczytałem obie grupy mocno zbliżyły się do siebie. Większość komponentów poza kilkoma gramami nie różnią się zbytnio od siebie porównując SLX do XT. Lecz są znaczące różnice w tylnej przerzutce i manetkach.. Dlatego też na chwilę obecną mój pomysł na napęd to:

 

1. Korba FC- M7000 36-26 , 175 mm

2. Kaseta CS- M7000 11-40

3. Przerzutka przód FD- M7025 

4. Przerzutka tył RD- M8000 GS

5. Manetki SL- M8000 

6. Suport ?

&. Łańcuch i spinka. ?

 

Głownie proszę Was o pomoc w doborze dwóch ostatnich pozycji przy zachowaniu dobrego współczynnika jakość/cena.. Łańcuchy docelowo będą 2-3 zmieniane co 200-300 km, lecz w tej chwili kupię jeden a za jakiś tydzień kolejne. Bez tych dwóch pozycji koszt wynosi około 1350 zł, więc jest około 150 zł do zagospodarowania. 

 

Druga kwestia o którą Was proszę to opinia co o tym myślicie. Czy 2x11 to na pewno dobry pomysł? Może jednak 1x11? Przy 2x11 nie mam wyboru w kasetach, ale w korbach tak 34-24/ 36-26/ 38-28. Może inna kombinacja ilości zębów?

 

Ostatnia sprawa, Wasze doświadczenia z poszczególnymi komponentami obu grup. Może coś się bardziej udało Japończykom, a coś mniej? 

 

Może ktoś ma zupełnie inny pomysł na napęd w tym budżecie? 100 czy 200 zł nie robi większej różnicy. Początkowo myślałem o Sram, ale niestety nie ten budżet. 

 

 

Rower zbudowany głownie do terenu. Co prawda dojeżdżam nim niemal codziennie do pracy. ale po mieście można bez problemu na wszystkim jeździć. 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 26era na 1x11 manetka i przerzutka M8000, kaseta SLX 11-42, zębatka argon components 36, łańcuch KMC X11, spinka w komplecie, napęd spisuje się bardzo dobrze. Więcej niż 36-11 na dojazd po asfalcie nie potrzebuję, bo i tak przy prędkości ~27kmh jadę na 9tym biegu (15). Druga strona kasety wystarcza na podjazdy, ale na ściankach bywa problem gdy wytraci się prędkość. Wybór korby zależy od terenu, ale przy 2 rzędach każde rozwiązanie będzie dawać wielki zakres.

 

Manetkę XT polecam ze względu na takie bajery jak instant release, tego chyba nie ma w SLX. Bardzo fajnie i szybko zmienia się przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...