Skocz do zawartości

[Szosa] Rozmiar ramy?


Marmadukes12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Otóż sprawa wygląda tak. Mój brat ma od jakiegoś czasu rower szosowy, vintage :P i jeszcze na nim czasami, ale planuję złożenie sobie czegoś. Zastanawiam się nad rozmiarem ramy. Brat ma 58cm (od końca podsiodłowej do środka osi, tam na dole xD), jest nieco wyższy ode mnie. Mam 176cm wzrostu, od kroku w dół 84cm i nie do końca wiem, w jaką ramę celować. Dodam, że na rowerze brata jeździ mi się całkiem dobrze. Na allegro znalazłem spoko aukcję, w dodatku blisko mojego miejsca zamieszkania, lecz rama (jak napisane jest w opisie aukcji) ma 55cm. Sprawdzałem różne kalkulatory i co kolejny, to pokazuje mi inny rozmiar. (tak, sprawdzam te szosowe, klasyczne ;) ). Nie wiem, czy ta rama 55 cm nie będzie mi za mała. Jakieś porady? Do końca aukcji zostały 3 dni. Dodam, iż rower nie będzie robiony jakoś w celach profesjonalnych, tylko tak o pod vintage, żeby pojeździć trochę szybciej z kolegami itp. i żeby dobrze wyglądał :D także nie zależy mi na perfekcyjnej geometrii, bo wiem, że niektórzy bardzo o nią dbają. Możliwe że później przerobię go na ostre koło.  

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc blisko miałem na myśli 60km. Niestety sprzedawca nie podał numeru telefonu w opisie aukcji, co bardzo utrudnia sprawę, ponieważ bez niego nie poznam dokładnego adresu :/ 


Napisałem do sprzedającego wiadomość, w której wyraziłem moją prośbę w sprawie spotkania i sprawdzenia jak mi się jeździ. Mam nadzieję, że w miarę szybko uzyskam odpowiedź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam 186 cm wzrostu jeżdzę na Focus Cayo xl (niby 60! a wychodzi jakieś 58) Oglądając Cannondale polecali mi 56 A treka 58 :D I bądź tu mądry... :P

 

Bo nie chciało ci się zainteresować faktyczną geometrią. Ba, nawet sam teraz nie podajesz czego dotyczą te liczby 56, 58 czy 60 - tak jakbyś dalej tego nie rozumiał....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...