Skocz do zawartości
  • 0

Wyznaczanie trasy rowerowej


Gość kaleson

Pytanie

Gość kaleson

Czy istniej jakaś strona, która wyznaczy trasę z punktu A do B, po drogach asfaltowych? Planuję dłuższą trasę rowerem szosowym. Próbowałem Google i innych i boję się że poprowadzi przez pola, w Gpsies planuję sam (może przeoczyłem jakąś funkcję), ale szukam czegoś co poprostu wyznaczy i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Może moja odpowiedź była trochę humorystyczna , ale całkiem poważna.

Kompas używam tylko w terenie poza jakimiś utartymi szlakami i normalnie nie jest Ci potrzebny.

Do tego co planujesz kup zwykłą samochodową, narysuj na niej podkreślaczem trasę i to wszystko.

Głownie kierujesz się,  nie nazwami miast a tabliczkami z numerami drogi na drogowskazach, plus jak się zgubisz to spytanie jakiegoś tubylca o dojazd.

Przykładowo trasa z Leszna do Prochowic, jadę S5, w okolicy Rawicza zwracam uwagę by wjechać w droge 36, jak minę Iwno to szukam drogi  nr 292 i jestem u celu.

Na tak krótkiej trasie 100km.  nawet mapa nie potrzebna, wystarczy na kartce zapisać numerki i ewentualnie w okolicy jakich miejscowości mamy zmianę nr trasy.

Dlaczego nie kieruję się nazwami miast na drogowskazach a numerami? Bo nazwy dotyczą co prawda miast na trasie, bo zbyt często się zmieniają, albo ich nie pamiętam, albo niby trasa ta sama ale prowadzi okrężną drogą a numery się nie zmieniają na całej trasie i szybciej można je odczytać na tablicach podczas jazdy.

Jak jestem w jakimś dużym mieście, na dworcu PKP pytam się o informację turystyczną i tam można dostać szczegółowe mapy okolic, często ze szlakami rowerowymi, zaznaczonymi ciekawymi miejscami, krótkimi opisami zabytków.Można to co prawda znaleźć w internecie, ale co by się nie szukało to przy ilości spamu w wyszukiwarce szkoda mi po prostu na to czasu a i tak większość albo pominę albo zapomnę.

Ceny około 7-10 zł, za granicą zazwyczaj darmowe.

Druga opcja to sam sobie wydrukuj na kartkach A4 mapy z googla czy innego portalu i co jakiś czas tylko przekładasz karty.

Sam tego nie robię, ale za granica często widywałem taki sposób.

Sorki, za trochę przydługawy wykład z nawigacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę aby Google prowadziło przez pola, szczególnie jeżeli będziesz korzystał z google maps, mi osobiście jeszcze się to nie zdarzyło, wystarczy tylko włączyć opcji nawigacji samochodowej jeżeli chcesz mieć absolutną pewność co do drogi asfaltowej. Zresztą jest to jedna z najlepszych i dokładnych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...