Skocz do zawartości

[plecak] Deuter Trans Alpine 30L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem plecaka Deuter Trans Alpine w wersji 30L.

Chciałbym go kupić na dojazdy do pracy.

Mam dwa pytania do osób posiadających taki plecak:

Czy zmieszczą się w nim pantofle rozmiar 43 + laptop 14,1 cala + zasilacz?

Przy załadowaniu maksymalnym co Wam się do niego zmieściło?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wprawdzie tego konkretnego modelu, ale mam inny plecak Deutera - Futurę 26.

Ma on inny system nośny (stelaż + siatka), który ogranicza nieco pojemność a i tak wożę laptopa 15,6", ubranie na zmianę (spodnie, koszula, t-shirt), u-locka Kryptonite, ręcznik, kosmetyczkę, pojemnik z jedzeniem i jeszcze parę gratów - wszystko się mieści :) Spokojnie zatem się pomieścisz z wymienionymi rzeczami w tak spory plecak.

Jak Deuter to jest jeszcze jeden plecak, nad którym możesz się zastanowić:

https://goodsport.pl...ter-futura-295/

Nie jest to wprawdzie plecak typowo rowerowy bo do turystyki górskiej, ale warto się nad nim zastanowić ponieważ:

- ma b.dobry system nośny tj. aluminiowy stelaż i rozciągnięta na nim siatka. Deuter nazywa to rozwiązanie Aircomfort. Dokładnie taki sam mam w mojej Futurze 26 i mogę go polecić - wygodny, plecy mniej się pocą niż w przypadku wyprofilowanej pianki,

- jest pojemny. W 28l można sporo upchnąć.

Wadą może być jednak brak prostych pleców (właśnie ze względu na system nośny) co ogranicza pakowność plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Deuter Trans Alpine w wersji 30L. Generalnie polecam - ale jest to wybór optymalny, a nie najlepszy, bo najlepszego nie ma, albo nie ma w porównywalnych pieniądzach. Ja przynajmniej wtedy nie znalazłem. I jeszcze jedna uwaga - gdzieś mi w prasie rowerowej przemknęła informacja o zmianach designu i to chyba właśnie Trans Alpine - poszukam jeszcze, ale wstępnie napisze, że miało to być inne mocowanie kasku na zewnątrz i to mi się nie podobało, bo obecne jest świetne i nawet spore paczki z paczkomatu przywoziłem bez "buulu".

Wracając do plecaka - jest naprawdę duży, pakowny, bardzo trwały (materiał i zamki) i ma wiele kieszeni i przegródek, więc łatwo o porządek i dostępność. Ma dzieloną komorę główną, więc można np. odseparować coś brudnego czy mokrego. Ja w dolnej części wożę np. przeciwdeszczówkę, narzędzia, itp. Komora na laptopa jest duża, bo wchodzi mój 16,4 calowiec. Zaletą jest też pokrowiec przeciwdeszczowy i chyba była karimata w komplecie. 

Teraz wady - wg mnie. Wentylacja pleców jest bardzo dobra, ale na pewno lepszą mają te wersje air-cośtam (kosztem pojemności i kieszeni na pasie biodrowym). Kieszenie na pasie biodrowym były wymagane, bo wożę tam klucze i z tym plecakiem jeżdżę codziennie praca-dom, jednak ich siateczkowa konstrukcja, choć trwała, to uniemożliwia przewożenie drobniutkich przedmiotów, a klucze przy wyjmowaniu potrafią się wrednie zahaczyć.

Kupiłem dobrze, bo za 330zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Po przeczytaniu paru negatywnych opinii o jakości plecaków Deuter, zdecydowałem się używać plecaka który miałem wcześniej - Titan Everki. Dokupię sobie tylko lusterka, bo te na kasku się nie sprawdza z tak dużym plecakiem.

 

Edytowane przez radm3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...