Skocz do zawartości
  • 0

Rower uniwersalny do miasta i lasu


Gość Marcin

Pytanie

Gość Marcin

Witam

 

Planuję kupić rower, który nadawałby się do jazdy po mieście, ale też po lesie. Jednym słowem uniwersalny sprzęt,
który nie byłby za ciężki do miejskich wojaży po dróżkach rowerowych, ale też się nie połamał gdy będę miał ochotę
pojeździć trochę szybciej po lesie. Prawdopodobnie w gre będzie wchodził MTB, bałbym się chyba crossa kupować.
skoro chce też czasami wyjechać do lasu ... Mam wzrost 176cm, więc z tego co wypatrzyłem, rozmiar ramy  dobry dla mnie to 19',
Co do kół fajnie gdyby były 27,5. 29 chyba będą dla mnie za duże, a 26 za małe ..
Budżet to 1200zł ( chyba, że będzie naprawdę warto to nadciągne do 1400zł )
Dodam tylko, że nie jestem żadnym profesjonalistą :)
 
Znalazłem kilka ciekawych wg mnie rowerów:
 
 
Ten mi się bardzo podoba, tylko mam wrażenie, że ma strasznie grube koła i może być
za cięzki do miasta, ale spełnia chyba wszytkie moje wymagania. ( cena katologowa 1600zł na stronie producenta )
 
 
 
Chyba podobny do tego monteria, trochę mniejsza rama no i droższy - który będzie lepszy ?
 
 
Myślałem jeszcze o KROSSach np ten:
 
 
Sam kiedyś miałem krossa hexagona i nigdy nie narzekałem ...
 
 
Zaciekawił mnie jeszcze jeden kands ( prawdopodobnie przez cenę ), ale boję się, że nie
będzie się nadawał do jazdy po lesie, brak amortyzatorów i chyba za cieńkie opony.
 
 
 
 
Co myślicie o tych rowerach ? Polecicie coś innego ? Monteria to dobra firma ??
Dzięki za wszelką pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Rama 19" (zwłaszcza w przypadku MTB innego niż 26" może być za duża, a i w crossowych bezpieczniejsza byłaby 17-18 - ale to głównie zależy jaką masz nogę)

 

Na nic co ma 3x7 nie zwracaj uwagi, jak się zdecydujesz na MTB to się nie dziw, że opony będą szerokie - bo "ten typ tak ma" :)

 

W twoim budżecie opcje chyba najlepsze na dziś to:

http://allegro.pl/rower-spartacus-marathon-27-5-altus-gratis-blotnik-i6736760387.html

http://allegro.pl/mocny-cross-2017-lazaro-integral-v2-men-2-x-acera-i6807232711.html

 

do crossa zwykle da się założyć ciut szersze opony niż w standardzie, a w górskim ciut węższe - weź to pod uwagę.

 

Edit - "amortyzator" w takiej kwocie ma robić wrażenie na obserwatorach, a nie działać :) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

@Pablo59 kurde fajne te rowerki, cena super i ładne. 

Tak wiem, że będą szerokie, ale w tej monterii wydają sie być ogromne.

 

Ten spartacus bardzo mi się podoba, nie za bardzo znam się chyba na rowerach bo totalnie nie znam tej marki, jest lepsza ( z tym modelem ) od tych propozycji co podałem w linkach ?

Drugie pytanie, czy ten lazaro nada się do polatania po lesie w tym standardowym wyposażeniu ?

 

Rozumiem, że te v brake'i beda lepsza od tarcz w rowerach w moich budżecie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cross po ścieżkach w lesie da radę, po krzakach niekoniecznie; odpowiedź na pytanie gdzie chcesz głównie  jeździć determinuje typ jaki powinieneś wybrać .

 

Aby mieć taki osprzęt jak w podanych przeze mnie linkach, a do tego jeszcze bardziej "znany" napis na ramie - to trzeba dorzucić jeszcze circa 5 banknotów z Jagiełłą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam crosowy rower, który czasem upalam w dość trudnym terenie, wliczając w to zjady w górach (ale fakt- bez ostrych skał i skoków).

Jedyne co zrobiłem to zmieniłem opony na grubsze. No i w tym rowerze mam nrx powietrznego, ale to raczej wygoda, spokojnie mógłby być sztywniak.

 

A takim crosem spokojnie pośmigasz po mieście szybko i lekko. MTB do miasta się nie nadaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Jeździć będę 65% miasto ( Warszawa ) i 35% jakiś teren typu las, droga piaskowa, nie tylko główna, te węższe strome zapewne też ( żadnych skał ). Mam wrażenie, że ta oponowa tym crossie nie wytrzyma wjazdu pod większy krawężnik ...

 

Jeszcze spytam, ten Kands nie jest podobny do tego lazaro ? Jest spora różnica między nimi ?

http://allegro.pl/rower-meski-crossowy-28-kands-stv-700-2017-shimano-i6826398684.html

 

Więc reasumując, lepszy będzie dla mnie spartacus czy lazaro ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma opon dostosowanych do pokonywania krawężników na tzw "chama" czy też na "rympał" ...

 

są same różnice między kands STV 700 a integralem V2 :)

 

Jeśli już koniecznie chcesz zaoszczędzić to podobno do spartacusa 3.0 (to rower crossowy 3x8) da radę zamówić od razu w sklepie wymianę amortyzatora na sztywny widelec. Ktoś z forum takiego manewru dokonywał niedawno - pewnie jak dostanie rower do domu to coś o tym napisze...

 

Nikt za ciebie ostatecznej decyzji nie podejmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spartacusie zamieniają widelce bez problemu. Mój znajomy kupić sparacusa cross 4.0 http://infinitibike.pl/glowna/19-spartacus-cross-40.html.

Jeździłem na nim. Jest całkiem spoko. Zamówił od razu ze sztywnym widelcem co pozwoliło zmniejszyć cenę o 200 pln. Zmieniliśmy w nim opony na Maxis Wormdrive 700x42c i jest naprawdę mocny rower w terenie. I całkiem dobrze śmiga się nim po mieście.

 

MTB na miasto to totalna porażka. Ale jak masz zamiar brać krawężniki na chama to Ci nawet rower trailowy nie pomoże, bo po prostu wywiniesz salto do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Dobra pewnie wezmę lazaro, tylko tylko tego co widzę wysyłają go nie skreconego. Czy w zestawie dają jakiś zestaw kluczy cokolwiek? Pedały to pewnie mi problem ale siodełko i kierownica, jak wygląda montaż? Jest to proste dl kogoś kto nigdy nic takiego ni robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w domu inny zestaw kluczy? Bo na wszelki wypadek zawsze warto je jednak posiadać, generalnie imbusy dołączone do zestawu wraz z rowerem powinny spokojnie wystarczyć aby go skręcić. Co do Lazaro- króluje na wielu aukcjach, to chyba jeden z tegorocznych hitów sprzedażowych, ale w przypadku tras jakie pokonujesz uważam, że jak najbardziej się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...