Skocz do zawartości

[napęd] powrót z 1x10 do 2x10


ralfbutton

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim wyjeździe w góry okazało się że napęd 1x10 nie bardzo mi się sprawdza. Nie dawałem rady na podjazdach i w rezultacie bardzo się styralem

Pomyślałem o konwersji na 2x10

Mam korbę Zee m640 taką

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-korby-korba-shimano-zee-fc-m640-36t-175mm-o_l_166_5425.html

Zębatkę nw 32t plus oryginalną od Zee 36

Kaseta tył to sunrace 11-42

Czy ktoś wracał albo zmieniał z 1x10 na 2x10 i może doradzić jak to najprościej osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kadencji 120 ... 

No tak trzeba pokręcić. W każdym razie nie jest to ścigant i nie często zdarzy się go tak rozpędzić. Prędkość znam raczej z chwilówek zarejestrowanych z licznika niż z prędkości przelotowych. 

Kiedyś w HT miałem 34T i w mazowieckim się sprawdzało ale w górach dostawałem w kość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już się boje cokolwiek napisać ale jak dopłacać 500g wagi do przerzutki, manetki i drugiej tarczy to lepiej wziąć i trzecią. 22-30-40 pieknie działa z kaseta 11-36. Na góry ewentualnie kaseta 11-40 a na płaskie 11-32 dla dobrego stopniowania. Bo 11-28 chyba tylna przerzutka nie obsłuży. A jak waga przeszkadza to kaseta z wyższej grupy i wyjdzie na to samo. 

Ale mnie zaraz marketingowcy zjedzą bo to przecież sprawdzone rozwiązanie ; )))

 

A stricte pod góry założyłem zębatkę 22T do korby 38-24 SLX i działa jak złoto z 11-36. Tyle, że skoro ralfbutton ma kasetę 11-42 i mu nie przeszkadza stopniowanie 11-13-15-18-21-24-28-32-36-42T to korba 38-24 będzie idealna

 

W górach fajnie mieć patelnie bo zdarzają się kilkukilometrowe zjazdy ... Nie to, że trzeba ale fajnie sobie pociagnąć powyżej 50 : ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...