Skocz do zawartości

[do 1600] jaki nowy trekking damka


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam wszystkich.

 

Moja siostra chce kupić rower trekkingowy i zastanawia się nad kilkoma opcjami. Jako, że nie bardzo znam się na osprzęcie (ona również), proszę was o pomoc w wyborze. 

 

Rower jaki chce kupić to trekking, damka. Ma służyć zarówno do przemieszczania się po mieście jak i dalszych wycieczek poza miasto (ale też nie jakichś hardkorowych). Najlepiej jak by posłużył dłużej niż kilka sezonów. Górna granica to 1600 PLN, ale wiem, że nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze.

 

Wybrane opcje to:

 

1) [Lazaro Senatore V3 2017]

 

2) [Merida Freeway 9200 Lady 2016

 

3) [Romet Gazela 4.0 2015

 

4) [Romet Gazela 3.0 2016

 

5) [Kross Trans Atlantic 2017

 

Czy może jest jeszcze coś innego wartego uwagi? Będę wdzięczny za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dobrze uszeregowałeś swoje wybory ... nic dodać nic ująć :) - chociaz może tyle, że jak trafisz na senatore V3 2016 to jeszcze lepiej nż 2017 ...

Opcja nr 5 - na aut :)

 

Jeśli sztywne widelce nie wywołują uczucia odrazy, to ewentualnie limber 17' niedawno jeszcze był na wyprzedaży w Krakowie - wart rozważenia, choc poziomem osprzętu odbiega lekko w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, dzięki za odpowiedź.

 

Dlaczego Lazaro w wersji 2016 byłby lepszy od 2017? Z opisu wynika, że tylko korbę ma inną... o to chodzi? W sumie na alle jest jeszcze wersja 2016 i to nawet w odpowiednim kolorze i rozmiarze.

 

Rowery uszeregowałem na czuja, ale zastanawia mnie to, że Lazaro przy (na moje oko) najlepszym osprzęcie jest najtańszy... dziwne, chociaż to mniej znana marka i może jeszcze nie doliczają ekstra marży za logo?

 

Jeszcze jedno pytanie, czy ta Merida jest pod względem osprzętu dużo gorsza od Lazaro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko przerzutka tylna, reszta to acera i altus.

To że producent montuje tylną przerzutkę deore, aby w oczach laika podnieść rower na wartości, to jedno ale że liczy się cały napęd, a nie tylko tylna przerzutka. Kolejna sprawa, to że manetki ma najtańszej grupy Altus, więc nawet nie wykorzysta zalet tego deora na przerzutce :)

O łańcuchu nawet nie piszą ale podejrzewam, ze jest to jakiś najtańszy. Tak samo nie wiadomo, czy to kaseta, czy wolnobieg. Podejrzewam, ze to drugie jeśli się nie pochwalili, że to kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...