Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe mechaniczne] rozstaw srub


Adik0072

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie male pytanko. Dostalem ostatnio rower marki MIG DIRT i okazalo sie ze hamulce sa do wymiany. Pytalem w sklepach i ciezko jest dostac okladziny do tych hamulcow wiec postanowilem kupic nowe. Tarcza 160mm nie mam pojecia jakiej marki. Moje pytanie do was jest nastepujace gdy kupie nowe tarcze hamulcowe wraz z zaciskami to czy wszystko spasuje sie w miejsce starych hamulców? Chodzi mi o sruby zacisku hamulcowego. Pytam poniewaz chcialbym zamowic na internecie a chwilowo przebywam za granica i nie mam jak sie skonsultowac ze sklepem. Z góry dziekuje!! Pozdrawiam!!


Dodam jeszcze ze znalazlem takie hamulce: https://www.amazon.de/Fahrrad-Scheibenbremse-Umbau-2xScheiben-2xBremse/dp/B00F3S3W04/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1495229261&sr=8-2&keywords=hamulce+tarczowe+mechaniczne+160+mm

 

 

Wysle rowniez zdjecia mojego roweru dla pewnosci. 

post-204300-0-06757800-1495233401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić kolejny śmietnik , do którego nie będzie klocków ? Jeśli nie to bierz coś znanego producenta typu tektro , avid , hayes. Jeśli hydraulika też wchodzi w grę to magura mt2 albo wyższy model jak Cię stać .

 

Z mechanicznych to avid bb7 , hayes mx5 , tektro IO.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz już adapter PM, więc po prostu w ten adapter wkręcasz hamulec.

 

Na 95% będziesz musiał przewody skrócić, trzeba obciąć przewód, założyć od nowa oliwkę i wkręcić w klamkę, jak to zrobisz w miarę ostrożnie to może nawet nie być potrzeby odpowietrzanie klamki, ale najlepiej klamkę odpowietrzyć, co jest banalne.

Potrzebniejszy olej mineralny do hamulców + strzykawkę lub lejek dedykowany do tego, wkręcasz w gniazdo odpowietrzania, wlewasz do strzykawki/lejka olej i naciskasz klamkę aż przestaną wydobywać się pęcherzyki powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...