Skocz do zawartości

[10444] Accent Peak 29 M 2016


llancer

Rekomendowane odpowiedzi

Główny powód to cena.

Ponad 50zł-warte nie warte. Jak się nie ma to trzeba jeździć na cieższej :)

 

W sumie ta oszczedność troche mnie ratuje. Dziś rozpadł mi się bębenek z pieście na 4 części, korespondencja z novatecem i oddział z Słowacji ma się odezwać. Zobaczymy co oni na to :/ Mam nadzieje  ,że coś więcej niż ,,Sorry''  Chińczycy byli bardzo mili. 

 

Zrobiłem z 10km na nowej kasecie, w tym 1 podjazd. A potem chciałem ruszyć w parku z miejsca i lancuch spadl,zakladam krece wszystko spoko,chce ruszyc znowu cos nie tak, kolega mówi a zakręć korbą-kręce,a kaseta w miejscu się kreci,koło ani drgnie. Na szczęście byliśmy kilkaset metrów od jego domu,sciagamy kasete a bębenek nie dość ,że na zapadkach w 3 częściach,to jeszcze reszta się ukręciła od tych 3 z zapadkami.

Ogólnie dziwne, bo ani to nie był podjazd ani ciężko nie było. Po prostu chcialem lekko ruszyć i po bębenku.

 

Czekam na odpowiedź od Europejskiego działu Novateca na razie. Cóż, chciałem mieć jak najszybciej kasete i łańcuch żeby pojeździć potestować, a wyszło ze zostałem bez roweru na ten moment.

 

 

Co do samej kasety-podoba mi się wizualnie,biegi ładnie wchodzą z nowym łańcuchem, manetka jakoś tak leciutko teraz chodzi przy wrzucaniu biegów. Stopniowanie też jest spoko. Wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ehh. 2 tygodnie praktycznie bez roweru- jak pisałem bębenek się posypał. Dziś o 9 pocztą doszedł nowy od Novateca. Firma zasłużyła na mocne 10/10. Wszystko hula. Napęd działa lekko,cicho,precyzyjnie. Poczułem się jak bym wyjechał nówką ze sklepu :D Podjazdy pod górki które robiłem na 36x36 robiłem dziś na 36x40, i wcale nie jechałem wolniej. Dało mi to większą kadencję,wiec przednie koło było bardziej dociążone,nie chcialo sie tak odrywać,przez co moglem podjechać bardziej prosto górkę, a nie ratować się jazdą po skosie. 

 

11-40 jest max dla mojego xt, ale stopniowanie bardziej mi odpowiada niz 11-36 i na najmniejszej mam większą kadencje- a ja lubie kadencyjnie jeździć.

 

Dziś jest duży upał, ale jeździło się wyśmienicie, No gdyby nie fakt, że jak wyprzedzałem ciągnik z rozrzutnikiem przy 40km/h zaczął przyśpieszać nagle,zepchnął mnie na pobocze, ale cisnąłem poboczem i go jakoś wyprzedziłem. Dramat. Te szeryfowanie Polakom zostało chyba po kolejkach w PRl. Jak to ktoś może przedemnie wjechać, albo jak to rowerem mnie wyprzedzi ? NIGDY ! :D  No ale żyje. Ciągnik był wielki,koło na wysokość jak ja na rowerze,więc strachu było. Więcej nerwów.

 

Co zmian kolejnych ? na razie brak planów. Mam szczęście tylko ,że bębenek nie padł jak robiłem trase Od punktu A do B 130km, tylko pare dni pozniej w parku :D Bo załóżmy 100km od domu i zostać bez możliwości pedałowania to troche kiepski scenariusz.

 

Napisałem na FB do novateca z fotkami czy tak ma być,że bębenek na 4 czesci sie rozpadl. Po krotkiej konwersacji i podaniu danych, dali je do działu na Słowacji. Potem poprzez maila podałem numer telefonu,popisalismy i w czwartek wysłali nowy bębenek. Dziś o 9 go dostałem. Jest to ulepszona wersja. Zupełnie za darmo,bez dowodu zakupu. Kompletnie nic. Piasty kupiłem za 400zł z zaciskami i pudełkiem. Gość miał je z Ali podobno. Novatec napisał ,ze brak gwarancji nie wpływa na ich polityke wymiany. Ze przyślą mi 4 zapadkowy zamiast 3 zapadkowego. Bo zdarzały się problemy jak moje.

 

WIęc co ? Wada fabryczna ? Nie wiem. Nie poniosłem kosztów,poczekał i dostałem bębenek abg o wartości 44-54 euro na oficjalnych stronach. Fakt że orginał rozpadł sie w parku, to raczej nie moja wina, więc czemu miałbym płacić :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowałem się na 50g cieższe(na komplet) szprychy ale o większej wytrzymałości(grubość) ze względu na wagę swoją. Szprychy to Sapim Race Black. Dałem za nie chyba około 200zł z wysylka. Bo znalazłem na necie w jakimś sklepie po 50gr mniej za sztuke :D Na allegro wtedy bylo tyko po pare sztuk na aukcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...