Skocz do zawartości

[przerzutka tył/manetka] Czy ten zestaw ze sobą zagra? Klamka Sora + przerzutka XT RD-M772?


PanzerMamba

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam.

Z moich informacji wynika, że klamkomanetka SORA R3000 powinna współpracować z przerzutką Shimano XT RD-M772. 

Ale mimo wszystko prosiłbym o weryfikację. Ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie informacji dla przerzutki o współczynniku ilości ciągniętej linki.

Przerzutka śmiga z kasetą CS-HG200-9 11-34t od Shimano, ale to raczej mniej istotne.

Jak nie trudno się domyśleć - chodzi o zestaw 3x9.

 

  • Mod Team
Napisano

Można to śmiało łączyć i kasetę górska dać. Tylko pamiętaj aby o ile nie ma w ramie śruby baryłkowej, założyć na pancerz.

Napisano

Dzięki za odpowiedzi.

 

A tak przy okazji: avid bb7 road do tego, czy są jakieś lepsze opcje o których nie wiem? Na przykład szczęki zaciskające się obustronnie?

Napisano

Śruba baryłkowa na Pancerz...

 

Taka?

http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/52/55/10/20/5255102070

 

Czy taka?

https://c.allegroimg.com/original/065f85/fbf10fff4a56ac9253a61df42a0c

 

Sorry za trywialne pytania, dopiero się uczę tego wszystkiego.

 

Z moich obserwacji wynika, że potrzebowałbym jakoś napiąć linkę przy mocowaniu pancerza w ramie, tuż przed przerzutką. Ale za bardzo nie mogę sobie wyobrazić która śruba będzie właściwa.

 

Napisano

Ooo to wiele wyjaśnia. Teraz już rozumiem :) I wiem jak to ma działać.

 

To jest jedyny sposób na napięcie linki w przypadku braku baryłek od strony przerzutki i od strony manetki?

 

Bo minus takiego napinacza widzę taki, że zakres regulacji jest dość mały - około 7-8mm. A nie wiem, czy standardowo nie potrzeba by 10mm, jak w baryłkach.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...