Skocz do zawartości

[Rama] Cube HPA Reaction Pro 29 - krzywa


Santos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Jak w temacie. Trafiła mi się krzywa rama w rowerze Cube, a dokładnie krzywa jest rura podsiodłowa. Od miejsca gdzie wspawane jest mocowanie przerzutki przedniej, rura odchyla się w prawo. Przy jeździe "bez trzymanki" ściąga w prawo i trzeba delikatnie korygować bo środek ciężkości jest przesunięty w prawo. Wadę widać na załączonych fotach. Szczerze jestem trochę zawiedziony takim brakiem precyzji u Cuba (czy to może normalne a ja sobie coś wkręcam :)). Miał ktoś z Szanownych Forumowiczów podobną przygodę z ramą Cuba? 

Pozdrawiam serdecznie.

Michał

post-203848-0-77855200-1493156420_thumb.jpg

post-203848-0-72777600-1493156426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerze raczej z dużym zapasem. Nie ciągną kiery w żadną ze stron. Ale dziękuję za zainteresowanie i podpowiedź. A możecie Koledzy posprawdzać u Was jak to jest z ta rurą podsiodłową? Szczególnie posiadacze Cuba. Taką samą metodą jaką ja zastosowałem. Linijka (prosta :)) przykładacie do rury podsiodłowej najbliżej suportu i czy macie jakieś odchyły od symetrii ramy.  U mnie na pierwszy rzut oka widać, że rura "odbija" w prawo. Jak się stanie przed rowerem i patrzy wzdłuż górnej rury. Siodło jest wtedy przesunięte w lewo względem osi ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przecież to spawa podwykonawca w Chinach. ;) Cube co najwyżej tylko przepakowuje, ale w to wątpię nawet, no cześć rowerów się składają w Europie, w sensie rama przychodzi osobno i podzespoły osobno, ale spawać alu chyba nikt już nie spawa poza "Azją" z dużych marek.

 

btw, to co jest wkręcone do korby to profanacja tego rowerku. :( Nawet jak jest krzywy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

btw, to co jest wkręcone do korby to profanacja tego rowerku.  Nawet jak jest krzywy!

wyluzuj ;) to mój pierwszy mtb z prawdziwego zdarzenia. W przesiadce na spd przeszkodził mi opisywany defekt i wysyłka do Cube.

Pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox/ oddaj mi ten karbon;)

 

Czy w tym Cube głośno pracuje tylna piasta/zapadki przy jeździe na luzie?

U mnie jest mega głośno i nie wiem czy tam nie brakuje smaru. Nie spotkałem się jeszcze z takim klikaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje phoe, ale to nie są jakieś najgorsze pedały. Łożyska maszynowe, wykonane z alu. W podobnej cenie jak te które zaproponowałeś. Nie miałem z nimi żadnych problemów i dobrze mi się na nich pomykało. Nie znam się tak dobrze na sprzęcie. Kupiłem je "na poczekaniu" w tamte wakacje i służyły mi w moim mieszczuchu Kross Scraper. Poprzednie firmowo zamontowane w w/w rowerze po 5 latach katowania rozpadły się w trakcie wycieczki (w korbie został sworzeń a platforma odpadła) :)  Musiałem kupić coś żeby kontynuować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...