Skocz do zawartości

[Rower MTB za około 2500zł] Kilka pytań przed kupnem.


Syleen

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich forumowiczów.

 

Zakładam temat, ponieważ stanąłem przed pewnym problemem. Jako, że od dawna jeżdżę na szosówce muszę poprosić Was o kilka rad. Zgiełk miasta i ruch uliczny zaczął mnie ostatnimi czasy męczyć i postanowiłem poruszać się nieco po mniej przystępnych terenach. Nie znam się w ogóle na rowerach górskich.

 

Mam do dyspozycji około 2500zł. Drobne różnice w jedną bądź w drugą mogę również przemyśleć.

 

Stwierdziłem, że cudów za tą cenę nie mogę spodziewać. Postanowiłem głównie zwrócić uwagę na ramę, która mam nadzieję nie będzie zmieniona ;) Osprzęt wraz ze zużyciem mogę podmienić. 

 

Na chwilę obecną posiadam Gianta 3 z rzędu i jestem zadowolony. Jednak zachorowałem na markę Specialized. Znalazłem w ich ofercie taki rower PITCH COMP 650B

 

Prosiłbym kogoś kto orientuje się w tego typu sprzęcie o radę, czy w porównaniu z rywalami jego osprzęt jest choć konkurencyjny czy płaci się za markę itp.

 

Dodatkowo na co przy wyborze roweru zwracać szczególną uwagę. Niestety w mojej okolicy znajdują się tylko sklepy z mało kompetentną obsługą która pociska takie farmazony, że ostatnio musiałem zdenerwowany wyjść :P Jakiego w tym przedziale cenowym można spodziewać się dobrego sprzętu, jakiego unikać, co jest ważne jeśli chodzi o konstrukcje ramy, jaki rozmiar kół i ramy wybrać. Amortyzatory!?!? Jakie są najlepsze i czego się wystrzegać bo w moich dotychczasowych nie miałem amora :P Za każdą wskazówkę będę bardzo wdzięczny.

 

Dodatkowo powiem, że potrzebuję roweru do spokojnej jazdy (nie mam zamiaru zjeżdżać z gór z prędkościami bliskimi prędkości światła :)). Jazda po korzeniach, "kocich łbach" kamieniach i wszelakich niespodziankach jakie mogą się pojawić i chcieć uprzykrzyć życie. Mam 188 i ważę ponad 90 kg. Jeśli to ma znaczenie. 

 

Dziękuję z góry za każdą pomoc, nawet tą najmniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły ten spec. Amor XCR to takie badziewie ale przyzwoite, w porównaniu do zwykłego badziewia XCM i nieprzyzwoitego badziewia XCT ;) Najlepsze są powietrzne ale w tej cenie nowego roweru z tym nie dostaniesz. Do tego co chcesz ten XCR powinien dawać radę. Reszta osprzętu to taki miszmasz, raz lepiej raz gorzej, jak wszyscy musieli na czymś przyciąć. Fajny duży zakres przełożeń na każdy teren i szeroka kierownica.
Tylko nie podali wagi, pewnie będzie ok 14kg.
Ramę to dobrze byłoby przymierzyć. Duży jesteś to pewnie L ale może XL? Spec chyba nie podaje widełek dla wzrostu. Koła to kwestia gustu, choć teoretycznie na kocich łbach i korzeniach większe poradzą sobie lepiej pomagając nieco amortyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoich gabarytach koło 29" wydaje się bardziej sensowne , dobór rozmiaru w dużej mierze zależy od konkretnego modelu. Jeżeli chodzi o amortyzator to XCR to takie minimum (unikaj XCT/XCM) , najlepszy byłby powietrzny ale to nie ten budżet. Jeśli myślisz o przyszłościowej modernizacji to szukaj ramy z taperowaną główką będzie łatwiej przy zmianie amora na lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...