Skocz do zawartości

[Rower] cube or superior


Smoku1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoje przed wyborem 29 er-a. Padlo na dwa modele. Poerwszy to superior xp 939 a drugi to cube ltd pro 2x. Mam 181 cm wzrostu i przekrok 82cm. Co do superiora to juz sie przymierzalem bo jest na miejscu i elegancko pasuje mi rama M. 9Natomiast do cuba nie mam mozliwosci sie przymierzyc. Wyczytalem tylko, ze cube ma wypaczona rame tzn. Bardzo krótką i trudno dopasowac. Czy ktos moze mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy cube bedzie problemem zalezy od wymagan uzytkownika. Taka geometria jest bardziej rekreacyjna niz sportowa I ciezko cos z tym zrobic. Jezdzilem na rowerze z taka rama, byla krotka i miala wysoka glowke. Mozna zmienic mostek na (duzo) dluzszy, dac go na minus, usunac podkladki i zmienic kierownice. I to bedzie ok, byc moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru do xc. I chyba wybor padnie na superiora on ma typowa sportowa geometrie A ten cube on juz ma nie co inna geometrie ROWER CUBE - CUBE Reaction GTC 2x carbon´n´flashred 2017

 

tak, geometria będzie inna w tym. Podaj info jaki rozmiar potrzebujesz, albo Twoje wymiary.

Za ile możesz mieć tego superiora, albo ile chciałbyś wydać?

 

Link do Superiora też by się przydał :)

 

edit.

ok znalazłem.

Porównywałem geo obu rowerów (Sup i ten drugi Cube) dla rozmiaru L. Superior będzie zdecydowanie bardziej sportowy. IMO geo bardzo fajne.

Jeśli chodzi o osprzęt, to też Sup. Trochę lepsze hamulce, dużo lepsze i lżejsze opony, no i piasty DT. Reszta porównywalna.

Plus Superior 0.5kg lżejszy.

 

Podsumowując, z tych dwóch, zdecydowanie Superior. Ale poszukałbym jeszcze innych modeli w takim budżecie ~6k.

Edytowane przez syrobb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...