Skocz do zawartości

[zakup nowego roweru 29"] Kellys Madman 26" 2005 na rower 29"


PiotrCh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze roweru. Obecnie jeżdżę na rowerze Kellys Madman z 2005 roku na kołach 26".

Przymierzałem się od jakiegoś czasu do wymiany na 29", teraz już jest w czym wybierać. Mam 186cm zrostu i ważę 100kg (staram się zejść do 90kg). 

Drogi po jakich się poruszam to 70% miejskie drogi rowerowe lub szosa, 30% szuter bądź leśne ścieżki. Ze 3 razy w roku udaje mi się wyskoczyć z rowerem na jakiś bardziej wymagający pagórkowaty teren. U nas na Lubelszczyźnie raczej wszędzie płasko niestety.

Rower chciałbym zmienić ze względu na koła 29" i może troszkę większą ramę. 

 

Co do wymagań nowego roweru to chciałbym żeby miał nie gorszy osprzęt (jedynie lepszy amortyzator) od mojego aktualnego czyli:

 

Rama: aluminium 7005 Dualtec DB, Kelly's Madman
Widelec: SR Suntour XCP 75, z blokadą, skok 100 mm
Stery: zintegrowane Ritchey Zero Logic 1-1/8"
Mostek: Ritchey Comp
Kierownica: Ritchey Comp
Gripy: Ritchey WCS (piankowe)
Sztyca: Ritchey
Siodełko: KBIX Ultraform Pro Race
Piasty: Shimano M475 Disc
Obręcze: KBIX WMX, oczkowane,32 otwory
Manetki: Shimano Deore
Przerzutka przód: Shimano Deore
Przerzutka tył: Shimano Deore
Dźwignia hamulca: Shimano BR-M445 (Deore)
Hamulce: Shimano BR-M445 (Deore), hydrauliczne, tarczowe
Korby: Suntour PFF
Środek suportu: zintegrowany
Pedały: aluminiowe
Kaseta: SRAM PG-950-9, 11-34 z.
Łańcuch: SRAM PC-950 
 
Górna granica cenowa której nie chciałbym przekroczyć to 3000zł, aczkolwiek chętnie między 2000zł a 3000zł.
Moim punktem wyjściowym od którego rozpocząłem poszukiwania jest rower Romet Mustang 2.0 który mi się baaardzo podoba wizualnie chociaż przyznaję że nie miałem jeszcze okazji go zobaczyć na żywo i przymierzyć.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba zbyt ogólnie napisałem bo cisza na razie w temacie... ;-)

Po dłuższym rozeznaniu mam już kilka swoich typów. Zrobiłem sobie do pomocy w wyborze takie male zestawienie:

 

Bikes.jpg

 

Jeśli chodzi o ceny to rozbieżność jest ogromna... (w tym sensie że ten sam rower może mieć kilka stówek różnicy w rożnych sklepach) ale generalnie mieszczą się w zakresie 2000-3000zł

Z tego co można wyczytać na forum wynika że Suntour XCR to jest sensowne minimum jeśli chodzi o amortyzatory montowane w rowerach z mojego przedziału cenowego. Niestety niewiele modeli je posiada. Nieźle wypada tu MERIDA BIG.NINE 300 2015 którą jednak już ciężko dostać (aczkolwiek jest to możliwe). Z wyglądu podoba mi się KROSS B3 2016/2017. Zastanawiam się czy nie warto było by go kupić i wymienić amortyzator na XCR.

 

Pod koniec poszukiwań napotkałem jeszcze rower SILVERBACK SPECTRA COMP. Ma XCR ale już nie Deore tylko Alivio. Czy ktoś może użytkuje taki rower bądź inny model tej firmy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu rozważyłbym jeszcze Unibike Flite 29, za zeszłoroczny model można się tak potargować, żeby się zmieścił w zakładanym budżecie. Ma XCR w wersji powietrznej, taperowaną główkę ramy, całkiem dobre hamulce jak na tą półkę cenową, reszta osprzętu też dość sensownie zestawiona.

 

Nie wiem co rozumiesz jako ten pagórkowaty teren 3 razy do roku, ale przez pozostały czas 70% DDRy i reszta jakieś szuterki to warto sprawdzić, czy nie podejdzie Ci bardziej rower crossowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...