Skocz do zawartości

[serwis] Zapieczona sztyca w karbonie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić. Sztyca aluminiowa, rama karbon. Ostatnio wyciągana w listopadzie. Przesmarowana preparatem anty zapieczeniowym. Ale jeździłem po mokrym piachu, i podczas mycia ramy, zupełnie nie pomyślałem o wyciągnięciu sztycy, no i się zapiekła. Ruszanie na boki przez dźwignię nic nie daje. Aktualnie zalewam odrdzewiaczem. Nie chcę na siłę, aby nie połamać ramy. 

1c662e780cff15fdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie. U mnie w mieście nigdzie tego dostać nie mogłem. Leję zwykły do śrub. Muszę odwiedzić jeszcze jeden sklep motoryzacyjny, wczoraj mieli zamknięte. Zaraz tam jadę.

 

Edit:

Udało się. Nie mieli Wurtha. Kupiłem BOLL Rust Shock chłodzi do -40'C. Z poczatku bałem się po karbonie psikać, ale nawaliłem pełno, zostawiłem na 4 minuty. I poszło, ciężko. I pełno syfu wyleciało ze sztycy.

70860896bc9b8abfmed.jpg

5766a703e023d3damed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa :( mój znajomy miał taki przypadek ze sztycą karbonową i jedynym sposobem aby ją wyjąć było przewiercenie sztycy wsadzenie poziomego pręta i jej wykręcenie. Sztyca oczywiście do wymiany ale nie dało rady ją niczym ruszyć była jakby sklejona z rowerem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...