Skocz do zawartości

[szosa] Canyon Endurace - przymiarka


Kwiatekkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,


 


Jestem zainteresowany kupnem Canyona Endurace CF 7.0 , poszukuję właścicieli w celu przymiarki ,ponieważ nie wiem dokładnie czy rozmiar L czy XL ,Próbowałem w tamtym tygodniu jazdy na CF SLX na Targach Expo w Warszawie ale mieli do dyspozycji tylko rozmiar L i wydawał się Mały i za wyprostowana pozycja i ma trochę inną geometrię niż CF 7.0


Najlepiej Kujawsko-pom, , ale jeżdżę po połowie Polski także jest możliwość w innych regionach.


 


Z góry dziękuję !!!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w tamtym tygodniu jazdy na CF SLX na Targach Expo w Warszawie ale mieli do dyspozycji tylko rozmiar L i wydawał się Mały i za wyprostowana pozycja i ma trochę inną geometrię niż CF 7.0

Endurance SL i SLX maja taka sama geometrie. Ten sam stack, reach i gorna rure. Roznica jest tylko w materiale.

 

XL dla 186cm? Raczej bedzie za duzy.

XL wydluza sie o 20mm ale jednoczesnie przod podnosi sie o 20mm.

 

Duzo zalezy jaka jest optymalna dla ciebie odlegloscia siodla do osi kierownicy i jaka jest roznica w wysokosci pomiedzy siodlem a osia kierownicy.

W eskstremalnych przypadkach, w L bedziesz musial zalozyc tone podkladek, w XL mostek na sporym minusie.

Stack w L to 604mm, to juz jest dosc wysoko. Nawet jak wlozysz 10-20mm podkladek, bedzie to caly czas wygladalo dobrze. A jak rama wydawala ci sie za krotka, to mozna dac dluzszy mostek.

 

A moze poprostu Endurace nie jest najlepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bardziej martwi mnie czy sztyca siodła nie będzie za mocno schowana i nie spełni swojego zadania.

Chyba muszę wrócić z powrotem do Specialized Tarmaca, tam rozmiar 58 pasuje mi idealnie.

Chodź w Canyon dostał bym więcej za tę samą kasę.

To właśnie problem Canyona że nie na gdzie zrobić przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj rozmiarów rowerów różnych producentów.

 

https://www.canyon.com/pl/road/endurace/2016/endurace-cf-7-0.html -chcesz kupić Canyona a nie zajrzałeś na ich stronę? Masz 186cm, a tam podają L-ka jest od 183cm do 188cm.

 

A tak w ogóle to kup Gianta TCR w rozmiarze ML, który ma TTH pomiędzy Canyonem L a Specem 58 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podałem link do CF 7.0 SL i to z roku 2016 ..... obecne mają tą samą geo.

 

 

 

Specialized Tarmaca, tam rozmiar 58 pasuje mi idealnie

 

Ten Spec to nie Endurance, aby było podobnie z GC jak tym Specem to musiałbyś wybrać XL.

 

 

 

Stack w L to 604mm

 

a nie 590 :

 https://www.canyon.com/pl/road/endurace/2016/endurace-cf-7-0.html

 

 

 

XL mostek na sporym minusie

 

W Specu miał główkę 190, a w XL by miał 196 mm. L-ka by musiała mieć most 12-13 cm, trochę za dużo. 555 mm horyzont na niego to za mało. Tylko własnie pytanie czy Speca miał idealnie dobranego .....przy tak długich kikutach L będzie za mała (jak ma się długie nogi to ręce podobnie) i te zakresy Canyona mozna sobie wsadzić ... nie po raz pierwszy, ja mam odwrotną sytuację, krótkie kikuty. 

 

Stopniowanie Canyona też nie powala, środkowy rozmiar jest oznaczony L, a powinien chyba M, więc w gruncie rzeczy powinien wybierać L(oznaczony jako XL).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się Tarmac nie ma geometri Enduarce ,ale  mi pasował. . Jeździłem też na Roubaix 58 i też było ok.

Tak Canyon ma rozmiar L do 188cm, i pewnie taki bym zamówił ale po przymiarce i jeździe na Endurace CF SLX  w rozmiarze L byłem wyprostowany jak na miejskim rowerze :) i wyglądał jakby był za mały dlatego myślałem ,że ktoś na forum posiada rozmiar XL i będę pewny co do rozmiaru.

Zresztą nie jestem pierwszy który ma wątpliwości co do rozmiarów Canyona i ich kalkulatora i pewnie nie ostatni :) 

Myślałem też o Ultimate ale nie będę się ścigał i wolę już coś wygodniejszego.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam XLkę. :) mam 188 i z 86--87 cm nogi.  Poniżej film... Metodą prób i błędów jeżdżę teraz na niższym siodełku :)

https://youtu.be/yyjRxv-sdOU

 

 

 

Brat ma Lkę (ma 182cm). Przejechałem na jego Lce bez specjalnej regulacji i tak naprawdę i Lka i XLkę będziesz mógł sobie ustawić pod siebie.

 

 

Lka będzie za mała jak będziesz uderzał nogami w baranek i zbyt odjedziesz do tyłu regulując siodełko.

XL-ka za duża jeżeli nie będziesz miał prześwitu między nogami jak zeszkoczysz z ramy.

Jeżeli na testowanej Lce wchodziły Ci 2 palce, to na XLce moze być już trochę za mało.

 

Jeżeli weźmiesz XLkę pomyśl nad zamówieniem krótszego mostka... np. 100 lub nawet 90 - z proporcji ciała wnioskuję, krótszy tułów ode mnie. Ja teraz zamierzam zmienić mostek na 90tkę (trochę dla wygody, trochę pod TRI i przystawki czasowe).

Lka będzie o 100 gram lżejsza

 

BTW. To jest rower do wygodnej jazdy, a nie wyścigi :) Jak chcesz się ścigać kup Tarmac-a albo Canyona Ultimate. Jeżeli chcesz jeździć bardziej sportowo to możesz zawsze obniżyć jeszcze kierownicę. U mnie jest 25 mm podkładek.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sadkowsr,

 

Twoja wypowiedź była dla mnie najbardziej naturalna i z życia wzięta ,a nie z kalkulatorów , decyzja już podjęta , wracam z powrotem do Tarmaca  tylko nowszej wersji , sprawdzona dla mnie.

Chciałem coś wygodniejszego ,ale może jeszcze nie teraz :) 

 

Chociaż chętnie przymierzę się do Canyona XL abym miał już jasność ,że jest za duża jakbym za rok , dwa ... postawił na komfort ,

 

Pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest napęd z MTB... tylko rower przygotowany bardziej pod komfort w czasie długich podjazdów. Kaseta > 30 zębów == dłuższy wózek. Tarmac niestety nawet w podobnej cenie obcina na sprzęcie.... Za Canyona z Ultegrą dostaniesz Tarmaca na 105tce.... https://www.canyon.com/pl/road/endurace/2016/endurace-cf-8-0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przecież piszę fajna maszyna. Tylko przełożenie 34 z przodu i długi wózek dziwnie mi wygląda w szosie.

Ciężko porównać enduraca z tarmac'iem. Jeśli już to ultimate.

Canyon ma świetne osprzęt i napęd, o ramach nie mówiąc. W swoich pieniądzach nie ma sobie równych.

Ale speca zna co drugi, a canyona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem się przymierzyć do rozmiaru XL , ale jak widać prawie nikt w Polsce go nie ma w tym rozmiarze,

No może nikt ba tym forum, :)

A nie chcę zamawiać w ciemno potem odsyłać itd.

Jestem z Kujawsko pomorskiego, ale jeżdżę codziennie po połowie Polski dlatego nie ma problemu abym do kogoś podjechał i się przymierzył na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...