Skocz do zawartości

[opony] best jakość/cena


emer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zmiana opon... Nie sądziłem że może to być taki problem. Do tej pory jeździłem na 20-622, jednak jako że postanowiłem więcej jeździć po ojczyźnie, a nie u zachodnich i południowych sąsiadów, zdecydowałem że kupię 23-622. Ale tu kolejny problem: jakie opony mają najlepszy stosunek możliwości do ceny? Bo teoretycznie chciałem wydać na nowe "kapcie" 40-50 zł od sztuki, jednak wolałbym kupić coś lepszego, w granicach 90 zł. Jakie marki polecacie w tym przedziale cenowym (od 40 do 90 zł)? Albo jeszcze lepiej: jaki konkretny model? (opona nie musi być bardzo lekka, byle by była mocna i miała małe opory toczenia) Bo wcześniej podawaliście opony zarówno po 40, jak i 140 zł - trudno się połapać w które najlepiej zainwestować... Z góry uprzedzam, że nie orientuje się w tym temacie zupełnie i dlatego nie chciałbym zostać zrobiony "w balona" przez sprzedawce. :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przede wszystkim nie kupuj Schwalbe Blizzard :) Ja miałem je seryjnie w rowerze i te opony nie działają wogóle. Mam na nich jakieś 7000 i sa juz do kibla, kapcia łapałem juz kilkanaście razy, na mokrym lepiej isc z buta niż jechać na blizzardach.

Ja prywatnie swoje katuję po wszystkim co się da. Ubite drogi piaskowe, koński trakt, żwir, kocie łby - wszystko. O asfalcie nie wspominając. A co do jazdy po deszczu - czemu jeszcze gleby nie zaliczyłem? Wchodzę w zakręt pod sporym kątem i jakoś się trzymam cało... C do łapania gumy - radzę pompować na maksa, wtedy działają kulturalnie. Jeżeli ktoś nie pompuje do granicy dolnej, to nie ma co się dziwić. A każdą oponę rozwalisz na kamieniu, jak wjedziesz przy niskim ciśnieniu. Ja jakiś miesiąc temu wpadłem tylnym kołem w dziurę w jezdni, sporą, jakieś 15 centymetrów. Już myślałem, żeby wyciągać dętkę z sakwy podsiodłowej, a tu patrzę - dalej ładnie się toczy koło. Więc cóż? Pompować koła. A ścieranie się jest naturalne.

A - do 50 - Schwable Blizzart Sport - po 39 złotych. Powyżej nieco - bez Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental Ultrasport 23-622 - 42zł za szt.

po przesiadce z opon trekingowych a wcześniej z 26" zrozumiałem co to znaczy amortyzacja opon

fajnie sie pocina na tych continentalach tylko zrobiło sie troche twardawo

strach przez przejazd kolejowy przelecieć na maxa ( korzyść z tego że na Stopie sie zacząłem zatrzymywac :P )

 

ktoś eksploatował te oponki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...