Skocz do zawartości

[Konserwacja] Podstawowy zestaw narzędzi do konserwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

 

Dziękuję bardzo za porady : ) Już zamówiłem kilka rzeczy.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, które pojawiło się wczoraj przy okazji czyszczenia łańcucha i zębatek po weekendowej walce w górach. 

 

Podczas obrotu korbą słyszę, że w łańcuchu są drobinki piasku- zgrzyty i charczenia. Chciałem go wyczyścić dokładnie, ale był problem. Jednocześnie zębatki i przerzutka są mocno zabrudzone. Czy mam za każdym razem ściągać tylne koło i łancuch, i czyścić zębatki szmatką, czy można kupić jakiś sprzęt, który w tym pomoże?

 

Liczę na odpowiedź, i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak się błoto dostanie na napęd trzeba gruntownie wyczyścić. Ściągasz łańcuch (koła nie trzeba), pod bieżącą wodę, żeby dobrze wypłukać błoto, wytrzeć dokładnie, zostawić żeby wysechł. Potem do słoika, zalewasz benzyną ekstrakcyjną, szejkujesz, zostawiasz na noc. Potem wyciągasz, wycierasz do sucha, łańcuch w tym momencie jest gotowy do założenia. Zębatki kasety i korby myjesz dokładnie, dobrze tu się sprawdza stara szczoteczka do zębów, w miejscach zabrudzonych smarem szczoteczkę maczasz w benzynie, schodzi bardzo ładnie. Przerzutke również dobrze wyczyścić szczoteczką, ze szczególnym uwzględnieniem kółek. Potem zakładasz łańcuch, oliwisz, kręcisz korbą z minutkę żeby się olej dobrze wchłonął, zostawiasz na kilka godzin, wycierasz nadmiar oleju, voila. Rower gotowy do jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...