Skocz do zawartości

[łańcuch i hak przerzutki] Skucie łańcucha KMC


mazaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Wczoraj planowałem rekreacyjną przejażdżkę na punkt widokowy lotniska na balichach. Wracając załapałem się na błoto które bez żadnej przesady wciągąło rower na 10-20cm ;). No i jakiś kamyczek przylepił się do łańcucha, zablokowała się tylna przerzutka i hak się złamał a ja zostałem bez napędu 15km od domu godzinę przed zachodem słońca ;).

Mam łańcuch 10-rzędowy KMC, co prawda ze spinką, ale wszędzie tony błota, zapadam się, ręce brudne, nie chce się odpiąć bo raczej nowa. Wyjątkowo więc wyjąłem multitoola, rozkułem go w losowym miejscu, do plecaka razem z przerzutką i prowadzimy do domu ;).

Jaki pin mogę kupić żeby pewnie skuć łańcuch w tym miejscu? Trochę teraz mam do siebie żal że się nie siłowałem ze spinką, ale błoto było takie, że prowadząc potem rower skapnąłem się że zgubiłem tylne koło po 30 metrach (osłabione mocowanie przez wyłamanie haka). Słońce zachodziło i w ogóle. Są piny dedykowane do KMC czy może można kupić piny innych firm? Ktoś może podlinkować jakiś sklep?

Kolejne pytanie to hak: czy te sklepy powariowały? 50zł sobie życzą, czasem 40. Może się mylę, ale to jest malutki odlany z aluminium element z nagwintowanym otworem... koszt materiału: 0,50zł, koszt wytworzenia: 3zł. Za ile kupowaliście haki?

Pozdrawiam i wracam do czyszczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój hak kosztuje 30 zł, ale był tutaj ostatnio ktoś kto musiał kupić hak za 110 zł O_o

 

A nie masz starego pinu? Niepotrzebnie wybijałeś go do końca.

 

Jak masz napęd? Jeżeli 3x10 to raczej nic wielkiego się nie stanie jak skrócisz łańcuch o jedno ogniwo i wtedy połączysz, tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stary pin gdzieś zię zgubił, natomiast mam jeszcze 4 ogniwka, które odczepiałem od nowego łańucha. Mógłbym to spiąć, ale skoro bez haka i tak sobie nie pojeżdżę i muszę jechać do sklepu to myślałem że sobie kupię za parę złotych nowe piny i wszystko zrobię prawilnie i zgodnie ze sztuką ;). Tylko o ile piny shimano są do dostania to zielonego pojęcia nie mam czy do KMC będą pasować :/. A takie po wyciśnięciu mają jedną stronę mocno uszkodzoną. No ale jeśli trzeba będzie to trudno ;).

Ogólnie to jak się używa nowych pinów? Trzeba je jakoś zaklepać z tej strony, która przechodzi przez ogniwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój hak kosztuje 30 zł, ale był tutaj ostatnio ktoś kto musiał kupić hak za 110 zł O_o

 

To chyba byłem ja, ale teraz patrzę i nie wierzę, jaka obniżka - jedyne 95 zł :woot:

 

https://www.canyon.com/pl/accessories/?category=2729#id=38715

 

A tak swoją drogą to muszę go w końcu kupić, bo jeszcze nie kupiłem, a z tego co tu czytam, to w każdej chwili może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...