Skocz do zawartości

[2500] 50/50 Miasto/Las


PaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!
Po przykrym incydencie kradzieży mojego roweru z piwnicy, przyszedł czas na zakup nowego jednośladu.
zastosowanie to pół na pół wycieczki leśne i poruszanie się po mieście. Mam 179cm wzrostu i około 75 kilo wagi.

Jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt (,a nazwy podzespołów i na co patrzeć to już dla mnie czarna magia)

W tym przedziale cenowym poznajdywałem dotychczas takie modele:
Merida Crossway 40-MD

Merida Big-Nine 40-MD (2016)

Merida Big-Nine 100 (2016)

Revel 29er 2

Kross Level B4 (2016)

Byłem już bliski zdecydowania się na tego Krossa, jednak po znalezieniu wątku o pękających ramach tej marki trochę się przestraszyłem. Nie będę kłamał ,że wizualnie bardzo odpowiadają mi te zielone Meridy, ale wiadomo, nie farbą jeździ rower ;).

Niestety nie jestem w stanie wsiąść na każdy z tych rowerów osobiście, więc zastanawiam się nad kupnem online- Nie wiem jednak na ile ma takie kupowanie w ciemno sens.

No i ostatnie może i głupie wymaganie: ,ale musi dać się do takiego roweru zainstalować błotnik i bagażnik w przyszłości : ). Istnieje możliwość ,że zabiorę go w np. tygodniową wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet Mustang 1 29" ?

 

Cena, której trzeba szukać, to 2599 zł. Chyba nie ma sobie równych. Amortyzator powietrzny warty 700 zł, kiedy konkurencja oferuje jakieś uginacze za 200 zł. Napęd, kompletna grupa Deore i podstawowe hamulce hydrauliczne Shimano. Musisz jeszcze pewnie doliczyć koszt pompki do amortyzatora, jakieś 100 zł.

 

 

A co do bagażnika to nie mam pojęcia. Z resztą z tego co widzę, to Kross B4 również nie ma mocowań na bagażnik... Wydaje mi się, że w MTB 29" ciężko będzie znaleźć coś sensownego co ma tradycyjne mocowania na bagażnik. Takich rzecz raczej szukać w crossach, ale to jest już inna dyskusja. 29er czy jednak cross...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzygam już tymi opiniami o pękających ramach Krossa...

A poza czytaniem zwróciłeś uwagę w jakich modelach i jakie roczniki miały te bolączki? Bo raczej nie wydaje mi się żeby modele 2016/2017 które są na innym stopie aluminium pękały,ja bynajmniej nie widziałem żeby ktoś narzekał na nowsze modele Krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dziękuję za opinię :). To dobrze ,że ramy nie pękają, Mustang ciekawy, ale wykracza już poza mój budżet... Będę miał go na uwadze, ale tak zwiększając sobie limit z 2k wylądowałem już na 2,5 i boję się ,że niedługo skończę na 3k :D. Mam ku temu tendencję.

Zdaję sobie sprawę ,że z tym bagażnikiem to pewnie pojechałem...

Odwidziały mi się za to Meridy po tym jak poczytałem opinie o tym jaki ładują osprzęt w tej klasie cenowej.

Crossy nawet spoko, ale np. Unibike ma na kołach 27.5 w tej cenie. Raczej uparłem się na te 29tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęśliwy Ty człowieku... wybrałeś sobie chybiony budżet. :) Podstawowy 29er, który jest dobrze skomponowany i warto go kupić, to Karbon Spike B30 za 1700 zł. Następnym cudeńkiem jest już Mustang 1 za 2600 zł. Miotając się między tymi dwoma kwotami, można się jeszcze pokusić o Karbon Spike B40 za 2100 zł. Osprzętem jest wyrównany z Krossem B4, ale ma sporo lepszy amortyzator i (w czasach porażki Avida) wydaje się, że lepsze hamulce. Nie wiem jedynie jak z wagą, trzeba dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy źli ludzie! Poczytałem o tym całym mustangu no i się napaliłem :D. Niestety problem leży w tym ,że nie ma już za bardzo rocznika 2016 w tej cenie. Znalazłem 2017 w cenie 2600 na rowerzysta.pl. Napisałem do nich w tej sprawie, jednak twierdzą ,że rower "jest w produkcji"... Jeśli wiecie gdzie można dostać takie cudo w podobnej cenie byłbym wdzięczny za cynk :). Tym czasem jeśli ktoś ma opinie dot. tego sklepu prosił bym o podzielenie się nimi. Jak wygląda gwarancja w przypadku kupowania roweru online i serwisowanie go? Nigdy nie miałem z tym doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam co sklep rowerzysta.pl tam zrobił. Zapytaj ich dokładnie, czy nie sprzedadzą Ci Mustanga 1 na kołach 29" w takiej konfiguracji jak jest na stronie. Bez znaczenia w sumie czy to rocznik 2016 czy 2017 byle by miał ten sprzęt o który Ci chodzi...

 

A jeśli chodzi o gwarancję w sklepach online to nie wiem. Wszędzie to różnie wygląda. W jednym sklepie przyjmą bez problemu jak coś będzie serio nie tak, a w innym do upartego wciskać Ci będą winę użytkownika. Trochę loteria, ale jak serio coś jest nie tak, to da się z reguły załatwić sprawę.

 

Natomiast serwis do sklepu online ma się nijak.Az reguły jak kupujesz online to znaczy, że ten sklep nie ma żadnego fizycznego oddziału w Twojej okolicy, więc niby gdzie miałby takowy serwis przeprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/lhpeW
Dziękuję wszystkim za pomoc :D Znalazłem u siebie w Gdańsku i wynegocjowałem za 2650. Rama L-19"... Nie wiem czy nie jest ciut na mnie za duża przy wzroście 179. Jak Jadę to jest spoko, Jednak gdy zchodzę z roweru to odległość od kroku do ramy to tak z 5cm w porywach ;). Taką doradził mi sprzedawca. Jakiś komentarz co do tego? Jeśli chodzi o samą jazdę to miałem okazję ledwo pół godzinki potestować ,ale jest moc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...