Skocz do zawartości

[Tarcza hamulca] Do shimano m447


Kamil2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie  :laugh: . Otóż zmieniam w moim rowerze hamulec przedni z jakiegoś mechanicznego chińskiego no name na shimano m447. Teraz mam tarczę 160 mm i system mocowania is. Zdaję sobie sprawę że muszę użyć adaptera i mam dylemat lepiej kupić tarczę  160mm czy 180mm (shimano sm rt76). W sklepie który znalazłem ceny tarcz 160 i 180mm są takie same. Jeżdżę po leśnych dróżkach, szutrach oraz po cięższym terenie. Czasem też po asfalcie. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie oszczędzasz na wadze to 180 mm przód i 160 mm tył, zawsze to minimalnie większa siła hamowania.

 

Nie szkoda Ci pieniędzy na te tarcze? W cenie jednej tarczy kupisz sobie 2 leciutkie Accent Blade a za pozostałą kasę jakieś lepsze klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tarcza jak tarcza, raczej dużego wpływu na siłę hamowania nie ma.

Sama tarcza nie aż tak , no chyba że jakieś mega wylajtowane typu dartmoor nano :P Bardziej jej rozmiar - 180 mm potrafi odmienić hamulec. Tylko kwestia widelca - luzy się pojawiają szybciej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RST i SR Suntour to dwaj różni producenci.

 

XCM moim zdaniem tak czy siak się wytrze i luzów dostanie (a w zasadzie to pewnie ma je fabrycznie, chociaż nowej sztuki z ostatnich roczników nie macałem), więc ja bym się jakoś nie spinał. Moim zdaniem nie ma co się obawiać wstawienia 180mm jeżeli siły brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaliczne/ spiekane trzeba najpierw nieco rozgrzać i utrzymać ich temperaturę, wtedy hamują najlepiej. Jak jeździsz po płaskim tak jak ja, to nie jest to wcale takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy 180 mm do xcm będzie takie ok :P Teoretycznie max tarcza do niego to 180 , ale plastikowe tuleje szybko ulegną degradacji. Jak by go serwisował często to jeszcze coś tam da się ugrać. Kwestia też Twojej wagi co do luzu i stylu jazdy. Co prawda można kupić ślizgi do xcm-a ale już lepiej porządny widelec :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wychodzę z założenia, że jak komuś będzie mało to będzie po prostu dusił klamkę aż knykcie zbieleją, więc może lepiej dołożyć 20mm na tarczy :) Ale przy takich widelcach tarcza to zawsze śliski temat bo i tak i tak się posypią i wtedy ciężko wywnioskować czy z tego powodu czy z innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw kupię ramę a potem pozbieram na widelec :D Tylko że mam widelec 1'' a kupię prawdopodobnie ramę 1 1/8'' i moje pytanie czy da się zastosować jakiś adapter, tymczasowo i używać klasycznych sterów z rurą amora gwintowaną a potem wymienić widelec na 1 1/8''  Np taki: http://www.roowery.pl/towar/56/redukcja-mocowania-steru-tulejki-z-1-18-na-1-3430mm-2-sztuki-alu-cc390627.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywną bez amortyzacji MTB pod koła 26 z opcją mocowania hamulca tarczowego z tył nie koniecznie nowa byle jak najtaniej budżet to max 250 zł


To w takim razie jaki w miarę tani amortyzator polecacie? Aha i może jednak skom25 ma rację i zamiast rt76 kupię rt56? Bo shimano m447 to nie wysokiej klasy hamulec więc po co tarcza deore/xt wolę te pieniądze dołożyć do widelca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ramę od Hexagona x6, poza rekreacyjną geometrią i wagą to złego słowa o niej powiedzieć nie mogę.

 

 

 

A co do hamulca to ta tarcza rt56 wystarczy?

 

To znaczy?

 

Jak nie jesteś "kasiasty" to odpuść sobie drogie tarcze, naprawdę dużo to nie zmienia, kwestia wagi i "designu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...