Skocz do zawartości

[PIASKOWANIE] Czy matowy sie brudzi


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kiedy rezać papierem?

 

Co robić?

 

 

 

Kiedy łatać w gniotki szpachlą?

 

Wtedy kiedy są, to chyba jasne

 

 

 

Kiedy pozbywać się rys?

 

Rysy po piaskowaniu?

 

Lakier matowy jest trochę trudniejszy w utrzymaniu, w miejscach częstego kontaktu być może również się "wybłyszczy".

 

Swoją drogą być może Cie z kimś pomyliłem, ale czy Ty przypadkiem nie zakładałeś już bliźniaczego tematu przy okazji twierdząc że pracujesz w lakierni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezać potocznie trzeć :) ale czy latac w gniotki przed piaskowaniem czy po? Podkład się daje po piaskowaniu? pomyliłeś mnie z kimś :)

Co robić?

 

 

 

 

Wtedy kiedy są, to chyba jasne

 

 

 

 

Rysy po piaskowaniu?

 

Lakier matowy jest trochę trudniejszy w utrzymaniu, w miejscach częstego kontaktu być może również się "wybłyszczy".

 

Swoją drogą być może Cie z kimś pomyliłem, ale czy Ty przypadkiem nie zakładałeś już bliźniaczego tematu przy okazji twierdząc że pracujesz w lakierni? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież piaskowanie zrywa wszystko do gołego metalu.

 

Szpachli chyba też nie kładzie się na goły metal, poczytaj na forach lakierniczych.

 

A czym masz zamiar malować?

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud widać i na błyszczącym i na matowym lakierze. Wszystko zależy od koloru ramy - na jednej widać bardziej, na jednej mniej. Różnica jest jednak taka, że z gładkiego, błyszczącego lakieru zaschnięte błoto usuniesz nawet palcem, przetrzesz śliną ślad po nim i nie będzie widać, natomiast na matowym może nie być to już takie łatwe. W moim wypadku (matowa czarno-grafitowa rama) przy usuwaniu błota najlepiej sprawdza się strumień wody i miękka szczotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest jednak taka, że z gładkiego, błyszczącego lakieru zaschnięte błoto usuniesz nawet palcem, przetrzesz śliną ślad po nim i nie będzie widać, natomiast na matowym może nie być to już takie łatwe.

 

Dlaczego tak sądzisz że z matowego gorzej się usuwa zanieczyszczenia. Przykładowo lakiery bezbarwne matowe mają podobną chropowatość jak połysk. Nie wiem dlaczego by miał z matu gorzej bród schodzić    

Edytowane przez fundil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę na podstawie własnych doświadczeń. Gdy na moją ramę chlapnie błoto - owszem, mogę po zaschnięciu wykruszyć je palcem, ale ślad na ramie i tak zostaje. Usuwam je potem wodą i szczotką, jak napisałem wcześniej.

Nie znam się na lakierach i nie wiem, jakie są ich rodzaje i właściwości. :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...