Skocz do zawartości

[Amortyzator] rock shox solo air , dziwne pukanie


bike5

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka , i zupełnie przypadkowo to zauważyłem chcąc strzepnąć trochę śniegu z przedniego koła...Uniosłem przednie koło łapiąc za kierownice i trochę potrząsłem tym przodem by trochę śniegu spadło przed wjazdem do garażu , i w tym momencie słyszę dziwne pukanie jakby w goleniach wcale nie takie ciche...sprawdziłem stery i wszystko ładnie dokręcone , oś 15 mm tez dobrze zacisnięta , podczas jazdy wszystko ok...zastanawiam sie co to może być ??? dźwięk jakby dochodził z goleni lub piasty , zacisk hamulca sprawdzony i to na pewno nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podnosisz rower do góry to z dwóch stron odciążasz komorę pozytywną - raz że ciężar amortyzatora i przedniego koła ciągnie dolne lagi w dół, dwa że z góry ściągasz ciężar roweru z amora. Komora pozytywna maksymalnie się rozszerza powodując dojście tłoczka komory negatywnej do pierścienia na dole lagi co z kolei powoduje niewielki stuk. Nie jest to ani nic niezwykłego w RS'ach ani groźnego, wiele osób nie zwraca na to uwagi do momentu aż pewnego dnia poderwie przednie koło do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to po przerobieniu setek RS'ów nie zdarzyło mi się żeby podkładka falista pękła od tak, pomijam sytuację gdzie pęknie przez niepoprawny montaż ale wtedy stukanie byłoby dość wyraźne nawet w trakcie jazdy.

Poza tym ten efekt występuje już nawet w kompletnie nowych amortyzatorach pozbawionych wad :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fonika niestety pukanie dało znać o sobie podczas jazdy gdzie amorek wiecej pracuje ...Zdjąłem amorek z ramy i ku mojemu zdziwieniu w jednej z goleni coś lata gdy sie nim potrząsnie....Dzwonilem do sklepu gdzie go kupiłem niestety na drugim końcu Polski...I sprzedawca twierdzi ze to Token odpadł najprawdopodobniej i nie ma to wpływu na prace amorka , i cos w tym jest bo amorek chodzi mi dobrze...Mówił ze moge odesłac i on to szybko naprawi....Sugerował ze moge to tez sam zrobic...Hmm sam nie wiem czy dam rade ...Robił to ktos ???

PS zaznaczam ze ta Reba jest z 2016 roku ..one w/g mojego sprzedawcy  różnią sie wnetrznosciami od poprzednich roczników

Edytowane przez bike5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to tylko token to sprawa bardzo prosta potrzebujesz jedynie klucza najlepiej nasadowego 24 i pompkę do amora by po sprawie go napompować 

spuszczasz powietrze odkręcasz korek kluczem ostrożnie bo jest z plastiku i nakładasz z powrotem ten  token a później skręcasz pompujesz i po sprawie.

proponuje ci poszperać i poczytać na forum jak i poszukać filmu na youtubie. a jak nie masz choćby pompki i nie chcesz się w nią zaopatrzyć to pewnie w każdym serwisie zrobią ci to nie za drogo 

po za tym w nowych amorach jest niezła susza i warto zrobić w nich szybki serwis by dolać oleju

Edytowane przez KROSS.R7.2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...