Skocz do zawartości

[Hamulce] BR-M675 - Nagły spadek siły hamowania / wzrost skoku


Warthog

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Zanim spadł śnieg moje BR-M675 śmigały bez problemu. Jakiś czas temu skok klamki znacząco się zmniejszył. Założyłem że pewnie od soli i innego syfu na tarczach.

Stan ten utrzymywał się jakiś czas. Ostatnio pęka mi obręcz więc rower stoi nieużywany od tygodnia. Myślę sobie - wyczyszczę tarcze, powalczę z tematem.

 

Podchodzę, zaciskam klamkę a tam sytuacja odwrotna - reakcja praktycznie dopiero w momencie zetknięcia klamki z chwytem, mimo mocno dokręconej śruby.

 

Ktoś, coś jakiś pomysł?

 

Pomyślałbym, że klocki do wymiany no ale kurcze nie jeździłem na nim :)

 

Sytuacja dotyczy jednego zacisku, drugi nadal wykazuje zmniejszony skok. Gdyby ktoś chciał się doszukiwać powiązań, to problem z nagłym zwiększeniem skoku dotyczy zacisku na przednim kole, a obręcz poszła na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ich nie przelewaj póki co, tylko pierw wkręć samą strzykawkę czy lejek w klamkę(napełnioną olejem mineralnym rzecz jasna) i po naciskaj parę razy pod różnym kątem ustawiając klamkę czy rower w pionie do góry, na 90% to powinno wystarczyć.

Powinieneś widzieć wylatujące małe pęcherzyki powietrza.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ich nie przelewaj póki co, tylko pierw wkręć samą strzykawkę czy lejek w klamkę(napełnioną olejem mineralnym rzecz jasna) i po naciskaj parę razy pod różnym kątem ustawiając klamkę czy rower w pionie do góry, na 90% to powinno wystarczyć.

Powinieneś widzieć wylatujące małe pęcherzyki powietrza.

 

Dobra, popróbuję może jutro jak wykopię zestawik do odpowietrzania - dzięki.

Edytowane przez Warthog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nawet ich nie przelewaj póki co, tylko pierw wkręć samą strzykawkę czy lejek w klamkę(napełnioną olejem mineralnym rzecz jasna) i po naciskaj parę razy pod różnym kątem ustawiając klamkę czy rower w pionie do góry, na 90% to powinno wystarczyć.

Powinieneś widzieć wylatujące małe pęcherzyki powietrza.

 

Zamierzam odpowietrzyć samą klamkę SLX, dzięki za porady, mam następujące pytania:

- muszę ściągać klocki i zakładać blokadę między tłoczki? Czy też przy odpowietrzaniu samej klamki nie trzeba nic grzebać przy zacisku?

- czy mogę przesadzić z naciskaniem klamki? (przykładowo nacisnąć ją o 30 razy za dużo, lub z za dużą siłą?)

 

 

żeby nie było, że idę na łatwiznę, obejrzałem cały ten filmik:

 

I nie rozwiewa on moich wątpliwości co do powyższych pytań.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wkręć lejek(z wlanym olejem) i po naciskaj klamkę układając ją pod różnym kątem.

- klocki zostaw na ich miejscu

- możesz naciskach ile ci się podoba z siłą taką jaką używasz do hamowaniu, tłok potem i tak przechodzi dalej niż jest otwór do odpowietrzania, nic Ci na zewnątrz nie będzie chlapać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamką nie trzeba kręcić niepotrzebnie. Ustawić poziomo, wykręcić śrubkę, wstawić lejek z zatyczką, wlać trochę oleju, wyjąć zatyczkę. Naciskać klamkę, będzie widać bańki powietrza. Każde naciśnięcie klamki to wyrzucenie powietrza, puszczenie to zassanie oleju. Po kilku-kilkunastu naciśnięciach bańki przestaną lecieć. Włożyć zatyczkę, wyjąć lejek, wkręcić śrubkę, już :) Jeśli nie pomoże, trzeba przelać cały układ, ale hamulce Shimano pod względem odpowietrzania są bardzo "user friendly". W odróżnieniu od. np. Formuli C1, w których tylko wykręcenie i zakręcenie śrubki odpowietrzającej już powoduje zapowietrzenie hamulców, nawet ten patent z przewodem hamulcowym na zatrzask słabo się sprawdza - wyjmujesz, wkładasz - zapowietrzone. Może nie za pierwszym razem, ale za drugim, a za trzecim na pewno.

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...