Skocz do zawartości

[Do 3000zł] Kupno roweru


Whit

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie wiem i póki nie pojadę go zobaczyć to się nie dowiem :)

A znajdziesz go gdzieś jeszcze? Z tego co wiem to są jakieś ostatnie sztuki w sklepach internetowych i M-ka jest na wyczerpaniu... Popatrz na foto, rura górna X Calibra idzie wyraźnie w dół, zostaje wyraźny komin http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/2045600-2017/ A w Krossie rura górna w zasadzie nie schodzi poniżej podsiodłówki  https://www.bikeland.pl/rower-kross-level-b7-29-2016.html Obstawiam że różnica w przekroku jest na poziomie 3cm .

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A znajdziesz go gdzieś jeszcze? Z tego co wiem to są jakieś ostatnie sztuki w sklepach internetowych i M-ka jest na wyczerpaniu... Popatrz na foto, rura górna X Calibra idzie wyraźnie w dół, zostaje wyraźny komin X-Caliber 9 | Trek Bikes (PL) A w Krossie rura górna w zasadzie nie schodzi poniżej podsiodłówki  rower Kross Level B7 29 - 2016 w BIKELAND.PL Obstawiam że różnica w przekroku jest na poziomie 3cm .

 

Tak właśnie pisałem po sklepach z okolicy i dali mi propozycję na tego B7 w ostatnim rozmiarze M.

 Myślisz w tej S'ce jak bym miał siodełko? Pod maksa?  

 

Co osprzetowo lepiej wypada - X Caliber 9 2016 czy B7 2016? 

Calibera nawet bym mógł mieć w 18.5/17.5 ale nie ma tapera.

Cena ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie pisałem po sklepach z okolicy i dali mi propozycję na tego B7 w ostatnim rozmiarze M.

 Myślisz w tej S'ce jak bym miał siodełko? Pod maksa?  

 

Co osprzetowo lepiej wypada - X Caliber 9 2016 czy B7 2016? 

Calibera nawet bym mógł mieć w 18.5/17.5 ale nie ma tapera.

Cena ta sama.

Chłopie, po co CI taper skoro masz skłonności do wymiany rowerków co rok? Jeśli chcesz dobry sprzęt z uginaczem pod taper, dozbieraj do 4, 5 tysięcy i wtedy szukaj czegoś "konkretnego". Jest szansa, że zostaniesz z rowerem na dłużej. Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem wątpliwości do Krossa i nie pojechałem oglądać roweru a nawet od tamtego czasu  nie patrzałem za specjalnie za rowerami.

Aż do dziś bo dostałem wiadomość ze sklepu, że sprzedadzą mi tą B7 za 3000/3100 a w tej cenie chyba nie ma konkurencji.

 

Wiem, że nie przekonam się póki nie pojadę ale to też organizowanie całego dnia (bo mam kawałek, nie mam samochodu itd.). 

 

 

Mierzyłem długość nogi na boso mam 80/81cm więc patrząc na wzrost ok. 178 są chyba długie co też mi da większy prześwit i doliczając w to buty SPD.

W dodatku pewnie jeszcze coś urosnę nie dużo ale pewnie do tych 180 może do wakacji podciągnę (za pół roku 18ka).

Dochodzi jeszcze aspekt długości, czytałem że B7 mają długie ramy i w 19" czuć, że jest spory. Choć z drugiej strony jest to 620mm a w Treku miałem 639mm i było okej (miałem siodełko przesunięte do przodu i pozycja była ok, na trasach mnie nie męczyło choć nieraz chciało się trochę bardziej wyprostować).

 

Jak myślicie dać szanse temu B7 w M'ce i jechać oglądać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już myślałem że się zdecydowałeś dlatego nie pisałem oczywistego.

oczywiście że warto jedynie pozostało ci się przymierzyć do niego i się kawałek pod sklepem przejechać czy tobie pasuje .

Co do rozmiaru M to myślę że będzie dla ciebie w sam raz tym bardziej jeśli lubisz poskakać i poszaleć Kross w tych levelach ma wyjątkowo duże ramy

ja przy 174 i przy 75 cm do jajek przy mojej R7 w ramie S to mam delikatnie rzecz ujmując odczucie że dla mnie ta S jest troszkę przyduża szczególnie w prze-kroku zostało mało miejsca tak na 2 palce. Ale sam rower dla mnie pięknie się prowadzi, 2 na 10 idealne rozwiązanie napędu.

Moim skromnym zdaniem rower wart przy tej cenie ja swoje R7 w kwietniu jak tylko się pokazało dostałem po znajomości za 3200 więc walcz o te 3000 i bierz a w dodatku jak kupisz to w necie możesz przedłużyć w ciągu pierwszego miesiąca gwarancje na ramę do 5 lat mi to niestety umknęło albo jeszcze wtedy nie było takiej możliwości .

pozdro i jedź oglądać a raczej na 99% już z nim wrócisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już myślałem że się zdecydowałeś dlatego nie pisałem oczywistego. oczywiście że warto jedynie pozostało ci się przymierzyć do niego i się kawałek pod sklepem przejechać czy tobie pasuje . Co do rozmiaru M to myślę że będzie dla ciebie w sam raz tym bardziej jeśli lubisz poskakać i poszaleć Kross w tych levelach ma wyjątkowo duże ramy ja przy 174 i przy 75 cm do jajek przy mojej R7 w ramie S to mam delikatnie rzecz ujmując odczucie że dla mnie ta S jest troszkę przyduża szczególnie w prze-kroku zostało mało miejsca tak na 2 palce. Ale sam rower dla mnie pięknie się prowadzi, 2 na 10 idealne rozwiązanie napędu. Moim skromnym zdaniem rower wart przy tej cenie ja swoje R7 w kwietniu jak tylko się pokazało dostałem po znajomości za 3200 więc walcz o te 3000 i bierz a w dodatku jak kupisz to w necie możesz przedłużyć w ciągu pierwszego miesiąca gwarancje na ramę do 5 lat mi to niestety umknęło albo jeszcze wtedy nie było takiej możliwości . pozdro i jedź oglądać a raczej na 99% już z nim wrócisz 

 

 

Właśnie myślę, że Ska jednak by była lepsza tymbardziej, ze to 29er. Ale pojadę i zobaczę, jechałbym wczoraj ale niestety użerałem się  z grypą  przez praktycznie tydzień a dziś z kolei cały dzień leje.

Ale myślę, że dopiero na weekend się wybiorę jeśli jeszcze będzie.

Zdam relację co i jak ;)

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...