Skocz do zawartości

[wybor roweru] który mtb polecacie ?


Mmataleo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dlatego zapytam czy jest jakis rabat na 2017

Rabat jest (do wynegocjonowania) ale nie tak duży jak na zeszłoroczne modele , dodatkowo cena wyjściowa '17 jest wyższa (4,4k http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-expert-kola-29-2017-p-1977.html ).

Rozważyć możesz jeszcze Rometa Mustanga 2 http://allegro.pl/rower-gorski-romet-mustang-2-2016-promocja-i6370490843.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gtb. Dziś dostałem odp ze nie ma i nie będzie tamtego rose M. Pod koniec lutego ma być model 2017 i rzeczywiście cena jest większa. Myśle ze ciężko będzie wynegocjować do 3800 za 2017. Dziś widziałem Kross x8 ale 21 cali patrzyłem na osprzęt to chyba tez coś jak unibike. Jeśli przekroczy budżet unibike 2017 to będę musiał rzeczywiście coś innego poszukać. Ten romet mówisz ze dobry? Shockblaze r7 mi tez polecili. Sam już nie wiem. Wiadomo ze unibike jak cena dobra to biorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Ostatnimi czasy byłem w unibike Bydgoszcz zobaczyć unibike Expert. Niestety na miejscu mieli 27,5 ale rower robi wrażenie (wiadomo ze wygoda i osprzęt na pierwszym miejscu) przymierzałem się do innego modelu 29 i jest Ok. Ale koleś który tam był nie znał się na modelu który chce. Mówi ze 2017 różni się tylko kolorem i 27,5 4200 a 29 jest droższy. Wiec jakoś nie chciało mi się specjalnie kłócić. Mówi ze rabat ciężko. Ze jedynie u sprzedawców. Nie powiem ze nie bo czekałem na ten model ze względu na cenę i liczyłem na rabat No i stało się. Dziś dostałem maila ze sklepu rowerowego ze cena 4399 minus 10% i wysyłka na ich koszt. Za model 2017 czyli wychodzi 3960. Druga opcja 2016 koleś zjechał do 3749 ale odbiór osobisty (120 km w jedna stronę) wiec raczej nie ma sie co zastanawiać i brać 2017 trochę odnowiony. Przeszukałem już wszystkie opcje i 2016 29 i 19 cali nie ma nigdzie. Co myślicie ? Dzięki raz jeszcze za pomoc w kupnie roweru:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat na Experta 29 z 2017 roku dostał cenę 3650 u nas w mieście w sklepie stacjonarnym. Oczywiście nie ma ich na stanie i trzeba czekać. Ostatecznie zdecydował się na GIANT Fathom 29er 1 LTD 2017

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2016 , na tegoroczny model aż takiego rabatu nie dostaniesz a naprawdę nic lepszego Expert '17 nie oferuje. Te kilka nowszych gratów SLX to taki wabik bo i tak są to graty pod 10s a największą nowością SLX M7000 jest 11s , poza tym nowe hamulce M7000 są konstrukcyjnie takie jak XT M8000 a te podobno (choć ja sam tego nie zauważyłem a użytkuję obydwu modeli) są gorsze od starszym M675 i M785.

Każda zaoszczędzona złotówka pozwoli ci na zakup więcej/lepszych innych szpejów typu licznik , pompka , ciuchy , itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepszy napęd 2x11 na nowym XT M8000 (ale trzeba być świadomym , że 11s jest kosztowniejszy  w eksploatacji - droższe łańcuchy i (dużo droższe) kasety względem 10s) , hamulce MT2 przyzwoite aczkolwiek shiamanowskie prostsze w obsłudze , koła nieco słabsze , amor w pracy porównywalny ale zdecydowanie cięższy i bardziej "turystyczna" rama. Jeśli cena porównywalna do Experta i geo ci odpowiada to opcja warta rozważenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch 11x nie jest jakiś kosmicznie drogi(przy KMC .93 cena prawie taka sama, co najwyżej minus że tańszej wersji(.73) nie robią pod 10x, pewnie za rok się pojawi), kasety - cena spadnie o 100zł zanim będzie musiał wymienić, zejdzie Shimano z grupą 11x do Deore i odraz jest kaseta tańsza. Są do tego jeszcze Kasety Sun Race tańsze od SLX o jakieś 50zł czy ile tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tam jest napęd 3x11 akurat w tym modelu co jest ta oferta. Jak to wyglada wtedy względem 2x11. Czyli wychodzi na to ze lepiej brać pro w takim razie jeśli ten 3x11 nie będzie taki zly

Ale dostałem teraz maila jeszcze takiego

 

Witam

Cena ostateczna 3950zł poza allegro.

W tej samej cenie możemy również zaproponować model 2017

Dwa kolory do wyboru.

https://cube.pl/rowery_2017/hardtail/ltd/cube-ltd-pro-2x-blackline-2017/

https://cube.pl/rowery_2017/hardtail/ltd/cube-ltd-pro-2x-greennblack-2017/

 

I weź tu bądź mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTD  Pro 2017 nie warto ma najniższy (kiepski) model hamulców od shimano.

Expert wydaję się lepszą opcją (jako całość).

 

EDIT

Kolejny argument przemawiający za Unibike to mufa suportu BSA , w Cube masz nieszczęsny press fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska w suportach pod zintegrowaną oś nie należą do najtrwalszych i wymagają częstszej wymiany niż suporty pakietowe.

Mufa suportu w Unibike jest na gwint BSA czyli suport jest wkręcany  , w Cube jest wciskany press fit. Ten pierwszy jest bardziej bezproblemowy w obsłudze, suport wkręcasz/wykręcasz a koszt klucza to kilkanaście/kilkadziesiąt złotych. W press fit demontaż wymaga dość drogiego wybijaka a montaż praski , w serwisie taka usługa również jest droższa niż w przypadku mufy z gwintem. Dodatkowo przy press fit często występują dziwne dźwięki przy połączeniu mufa/suport które są dość uporczywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gtb:) dziś albo jutro zamawiam unibike i w środę jest u mnie:) napisze jak dojdzie:)

Zamawiasz ze sklepu internetowego czy u siebie w mieście? Pisałem Ci wcześniej, ze za 3650-3700 mozesz miec model z 2017 roku tam gdzie ja kupowałem.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...