Skocz do zawartości

[wybor roweru] który mtb polecacie ?


Mmataleo

Rekomendowane odpowiedzi

@@Mmataleo przed zakupem Unibike wysyłkowo dopytaj czy sprzedawca podbija przegląd "0" , bez tego gwarancja jest nie ważna a koszt takiego przeglądu wg ich regulaminu może kosztować nawet 10% wartości całego roweru.

http://www.unibike.pl/pliki/kartagwar2015.pdf

Takiego maila dostałem

Witam,

 

moglibyśmy się umówić na cenę 3649 bez akcesoriów z wysyłką i z przeglądem zerowym w cenie jeśli tylko miałby Pan możliwość odbioru z Bydgoszczy. Mogę zmienić cenę tego roweru w naszym sklepie internetowym

 

W takim razie rezerwuję rower do końca tygodnia. W środę auto naszej zaprzyjaźnionej firmy będzie w Bydgoszczy i tam będzie można umówić się na dostawę. My jesteśmy dystrybutorem rowerów Unibike, ale nie jesteśmy tą samą firmą co salon w Bydgoszczy. Dostarczamy rower w taki sposób, ponieważ firma Unibike nie pozwala na wysyłkę rowerów w kartonach, nie będących gotowymi do jazdy, dlatego w miarę możliwości staramy się dostarczyć rowery na własną rękę, przygotowane do jazdy, z dwuletnią gwarancją na osprzęt i pięcioletnią gwarancją na ramę -> tak jak jest w statusie firmy Unibike.

@gtb dostałem wiadomość teraz

 

Tak, to właśnie jest jeden z powodów całego tego zamieszania z dostarczeniem roweru. Żeby podbić przegląd zerowy musimy mieć pewność ze rower dotrze do Pana w stanie gotowym do jazdy.

 

 

Rower muszę odebrać osobiście w umówionym miejscu ponieważ rzekomo unibike nie pozwala na wysyłkę roweru ponieważ musi być złożony i gotowy do jazdy

 

Czytałem sporo tematów na temat wyposażenia roweru

Co myślisz o kasku np lazar, uvex w cenie np Ok 100 zł a tym za 300-400 warto zapłacić więcej ? I czy warto kupić osłonę pod łańcuch? Może polecisz jakis sklep gdzie kupię wszystkie akcesoria typu ww, zapięcie, pompka, pompka do amora, o i przedewszsytkim jakis dobry licznik może byś polecił tez w cenie około 100 zł może

 

Oczywiście jeśli będziesz miał czas i ochotę jeśli nie to spoko i tak już mi dużo pomogłeś razem z innymi na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co myślisz o kasku np lazar, uvex w cenie np Ok 100 zł a tym za 300-400 warto zapłacić więcej ?

Droższy kask to zazwyczaj lepsze wykonanie , lepsza wentylacja , mniejsza waga. Od siebie polecam Alpine Mythos.

 

dobry licznik może byś polecił tez w cenie około 100 zł

Polecam liczniki Sigma , do 100 dostaniesz przewodowy BC16.12 a jeśli miałby być bezprzewodowy to model niższy BC12.12STS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę bezprzewodowe ( ma 16.12 i 12.12 oba STS) , baterie wytrzymują bez problemu 2 lata a koszt jednej to 3-5zł , dokładność obu jest taka sama jedynie bezprzewodowy minimalnie wolniej uruchamia się po uśpieniu . Jedyna bolączka może wystąpić przy niektórych mocniejszych lampach (to wiem , ze słyszenia) , że zakłócają niekiedy pracę bezprzewodowych.

Jeśli kabelek ci nie przeszkadza to bierz przewodowy - dostaniesz to samo za mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za wyjaśnienie :) zastanowienie jeszcze na pewno wezmę sigma. Kask nawet przypadł mi do gustu i jest cenowo Ok :)

Osobiście wolę bezprzewodowe ( ma 16.12 i 12.12 oba STS) , baterie wytrzymują bez problemu 2 lata a koszt jednej to 3-5zł , dokładność obu jest taka sama jedynie bezprzewodowy minimalnie wolniej uruchamia się po uśpieniu . Jedyna bolączka może wystąpić przy niektórych mocniejszych lampach (to wiem , ze słyszenia) , że zakłócają niekiedy pracę bezprzewodowych.

Jeśli kabelek ci nie przeszkadza to bierz przewodowy - dostaniesz to samo za mniej.

Gtb a sigma 12.12 ma funkcje stopera bo czytałem ze różnią się tym ze nie można podłączyć kadencji ale wydaje mi się ze nie maja stopera względem 16.12. A stoper do interwałów mi się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIeki w takim razie 16.16:)

Gtb zamówiłem wczoraj kask Alpina. Na centrumrowerowe zamawiam zaraz licznik koszyk na bidon oświetlenie itp zastanawiam się jeszcze nad smarami do łańcucha i amorka. Jakie najlepsze będą? Brać te co oferują na stronie wszystko zamawiam na centrumrowerowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad smarami do łańcucha i amorka. Jakie najlepsze będą?

Do łańcucha według mnie najlepszy Rohloff (tylko tego używam).

Do amora jeśli myślisz o jakiś Brunoxach itp. to sobie daruj (potrafią więcej zaszkodzić niż pomóc), w codziennej eksploatacji wystarczy wyczyścić ściereczką , a smar będziesz potrzebował przy serwisie (dobry i tani dostaniesz u @@ACTIVIA http://activia.sgl.pl/cena/oleje-i-smary/smary/do-amortyzatorow_profesjonalny-smar-do-amortyzatorow-suntour/1045 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) jeśli wycierać tylko szmatka a przy serwisie smar to w sumie Ok ale ja będę go po prostu oddawał na początku do serwisu jeszcze nie jestem na tyle zagłębiony w temacie żeby sam serwisować:) nawiazując do tematu serwisu co ile przejechanych km w różnorodnym terenie preferujesz serwis amorka i ogólny roweru bo dużo opinii a najgorsza chyba w sklepie jednym którym słyszałem ze raz na rok amor:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy serwis amorka minimum raz w roku (jeśli mocno tyrany w trudnych warunkach lub przebiegi rzędu 10k nawet częściej), podobnie jak z piastami kół i sterami. Czyszczenie napędu i smarowanie łańcucha w razie potrzeby (zależy od warunków , raz wystarczy na 300-500km innym razem tylko na 50km ). Regulacja przerzutek w miarę potrzeby. Do wszystkie masz wiele pomocnych filmików na youtubie i jesteś w stanie ogarnąć wszystko samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest już u mnie. Przejechałem się ale nie specjalnie dużo i jest Ok. Zobaczymy jak na dłuższej trasie. Dzięki jeszcze raz wszystkim z osobna za rady jaki rower wybrać i za cierpliwość. Rower na żywo robi wrażenie i jest 10 razy ładniejszy:) jeszcze raz dzięki :) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...