Skocz do zawartości

[Hamulce]


Ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak się sprawują te hamulce? Zastanawiam się czy nie zainwestować w tarczówki. Jeżeli bym się zdecydował to poważnie rozważam zakup ww avidów lub hydraulicznych Juicy 5. BB5 wyszły by taniej bo chyba klamki avid fr5 mogły by być do tych hamulców? Tooreck jak możesz to zrecenzuj dokładniej. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jest sam w fazie testów, dopiero je docieram ale czuje że zakup bardzo udany będzie ;)

A czy klamki moga być ? myśle że tak, sam kupiłem komplet klamek Avid FR5 ( też z allegro, taniej niż w sklepie :) ) i pasują świetnie, nawet kiedyś w sklepie czy na allegro widziałem komplety tarcz BB5 + klamki Fr5 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez używam bb5 z klamkami avida fr5- pasują do siebie idealnie, nawet kolory mają takie same.

 

same hample zdecydowanie potrzebują dotarcia, przedni porządnie dotarł mi się dopiero po około 400km po czym przełożyłem go na tył a na przód dałem nowego który przeżył chrzest w Wiśle i nieco przypaliła się tarcza :D aktualnie ma przebieg coś około 150 km i właśnie przechodzi przez etap wycia i nie bardzo wiem co z tym zrobić bo poprzednio tego nie było- chyba musze jeszcze raz dokładnie wyregulować zacisk- sama regulacja jest dziecinnie prosta i szybka. Obydwa hamulce które kupiłem miały fabrycznie leciutko krzywą tarcze- leciutkie bicie sporo mniej niż milimetr na oko (kupowałem od różnych sprzedawców) ale w jeździe raczej to nie przeszkadza. Skuteczność oceniam jako wysoką (waże około 81kg)- przez miesiąc jezdziłem tylko z przednim hamulcem i żyję :rolleyes:, modulacja na przyzwoitym poziomie. Wytrzymałość też - jeden zacisk przeżył już glebę i ma poharatany bok ale działa dalej znakomicie.

 

reansumując - tylny hamulec (przebieg 500km) jest znakomity, przedni (przebieg około 150km) musi się jeszcze dotrzec i trzeba go wyregulować. Ja tam z zakupu jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam na tyle bo musiałem wymienić tylne koło i troche napędu więc odrazu na tarcze ;] Teraz zbierać kase i tarcze oraz koło na przod kupić :)

 

A co do krzywej tarczy to własnie byłem troszke zdziwiony że nowa tarcza i już ma małe bicie i myślałem że to moja wina, gdzieś w domu przygrzałem nią albo coś ale widze że to norma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do krzywej tarczy to własnie byłem troszke zdziwiony że nowa tarcza i już ma małe bicie i myślałem że to moja wina, gdzieś w domu przygrzałem nią albo coś ale widze że to norma ;]

Krzywa tarcza w niczym nie przeszkadza, ja w moim hamulcu tarcze mialem prosta, ale juz nie jest :033:

Natomiast bardzo latwo mozna ja wyprostowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO teraz już też nie czuje aby było jakies bicie, powoli się dociera itd. ;)

 

A wtedy to czasem jak zakręciłem kołem to słyszałem jak leciutko ocierała co jakiś czas ale w niczym mi to nie przeszkadza :]

 

A jak jest bardzo mocno wykrzywiono to zawsze się da wyprostować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...