Skocz do zawartości

[korba] skąd to cykanie?


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem Unibike Expert 2009.

 

Przejechałem jakieś 300-400 km po utwardzonych traktach. Od 3 dni daje się słyszeć wielokrotne cykanie po mocnym naciśnięciu na lewą korbę.

Próbowałem dokręcać suport i korbę. Nie przyniosło to poprawy, czyli eliminacji drażniących cykań.

 

Rower ma raptem niecałe 3 miesiące. Czeka mnie wymiana suportu i korb?

 

Witam, ja jestem posiadaczem Unibike Flite 2009 :) i mam dokładnie to samo, przejechałem zaledwie 600km i cyka strasznie, najpierw po lewej a teraz po stronie korby. Wymieniłem Suport na lepszy i nic nie dało. Mam troszkę wyrobioną korbę gdyż śmigałem na słabo dokręconej. Myślę że przyczyna jest albo poluzowanie się właśnie korby do osi suportu albo te pedały o których tak mówicie. Dzisiaj dokręce pedały i sie zobaczy . Jak nie pomoże to wymieniam cały mechanizm korbowy-oczywiście na jakiś bardziej wypasiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo.

Dopiero co złożyłem nowy rower i po kilku dniach zaczął "strzelać".

Rozkręciłem i nasmarowałem cały suport - bez rezultatu.

Podejrzewałem że to wada ramy i to ona tak pracuje na spawach.

 

Ale po zejściu z roweru przez przypadek oparłem się całym ciężarem o tylną część siodełka ... i zatrzeszczało.

Więc wyczyściłem rurę podsiodłową i nasmarowałem sztycę - i na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Miałem to samo.

Dopiero co złożyłem nowy rower i po kilku dniach zaczął "strzelać".

Rozkręciłem i nasmarowałem cały suport - bez rezultatu.

Podejrzewałem że to wada ramy i to ona tak pracuje na spawach.

 

Ale po zejściu z roweru przez przypadek oparłem się całym ciężarem o tylną część siodełka ... i zatrzeszczało.

Więc wyczyściłem rurę podsiodłową i nasmarowałem sztycę - i na razie cisza.

Noo jak rama miała by trzeszczec na spawach ty tylko bym ja na ścianie powiesił i podziwiał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie te same cykanie dochodzace z okolicy korby... to byly pedala dmr v8 kupilem nowki zaplikowalem smar po 3 dniach slychac bylo cykanie... dalem znowu smar do srodka pedalow cykanie ustlo na 2-3 dni poszedlem oddac pedaly... wymienili mi na nowe i zas po paru dniach to samo myslalem ze cos mnie trafi ;p ostatecznie wymienilem na shimano dx30 :P puki co nic nie cyka zobaczymy na jak dlugu... zanim doszedlem do tego ze to pedaly rozebralem suport nasmarowalem i z powrotem skrecilem...ale cykanie nie ustalo wiec wymienilem najpierw 1 pedal na inny klipsowy z butami...i cykanie ustalo... pozdro i nie kupujcie dmr :P a suport mialem nowy i korbe gdyz rower mial zaledwie 2 tyg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...