Skocz do zawartości

[ Amortyzator] Raidon 2016- Luzy w nowym amortyzatorze?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak mój raidon ma dalej luz i jak się mocniej ruszy rower na hamulca to dalej stuka... dzisiaj porównywałem z raidon em 2017 i tam stukow nie ma wcale a luz jest trochę mniejszy niż u mnie ale za to blokada nie blokuje go całkowicie tylko pozwala na 1-1,5cm ugięcia mimo dokreconej blokady. Zastanawiam się czy odsyłać czy olać temat i jeździć a jak się pogorszy to odesłać (po zimie, bo w zimę nie jeżdżę)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci mówiłem, miałem ostatnio podobny przypadek i za drugim razem klient dostał cały nowy amorek. Wysyłaj go już nie do mnie lecz bezpośrednio do dystrybutora gdzie adres masz obracając książeczkę gwarancyjną. Ja się także wcześniej z nimi skontaktuje z informacją o zaistniałej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłem amor po 2 reklamacjach, najpierw zostały wymienione dolne lagi, potem górne. Efekt na filmiku poniżej:

 

https://youtu.be/KqUvpG_EmcU

 

Ponownie łapiąc za podkowę wyraźnie czuć ruch, wkładając palce między lagi a podkowę także. Trzymając dolne lagi od strony tłumika na wysokości ślizgów czuć w ręce "pukanie". 

 

W stosunku do stanu pierwotnego i pierwszej reklamacji, pukanie może jest delikatnie cichsze a luz podczas trzymania amortyzatora bez zakładania na rower nieco trudniej wyczuć.

 

Prawdę mówiąc to zgłupiałem, myślałem może jeszcze że to wina klocków, ale hamulec trzymam maksymalnie zaciśnięty. Zresztą chyba wtedy stukanie dobiegało by bardziej ze strony od zacisku niż tłumika.

 

 


Sprawdziłem jeszcze raz, zablokowałem hamulec, złapałem za koło i cisza, czyli to nie wina klocków.

 

Potem złapałem koło między nogi i zacząłem ruszać przód/ tył ( bez hamulca), filmik poniżej:

 

https://youtu.be/3WJyJf18BMw

 

Ten chyba lepiej oddaje dźwięk oraz głośność pukania, chociaż słychać też nieco mojego szurania  :thumbsup:

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Radion złapał luz po ok. 50km i pukanie, miałem go odesłać do @ACTIVIA ale dałem sobie spokój, tylko że u mnie służył do cięższej jazdy, hopy itp. przy 140mm skoku.

Pukanie ma w tłumiku, od razu przy odbiciu, a luzy nie są duże i się nie powiększają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skom25: Wiesz... jak we wrześniu ub.r. montowałem znajomemu pierwszego po dłuższej przerwie Raidona '16 to było to samo co na filmiku w poście #28. Kilka x sprawdzałem czy to nie stery, czy główka ramy się wręcz gdzieś nie rozlazła itp. bo nie potrafiłem zaakceptować tego, że nowy amortyzator, który  miał być "epiconem 2015" potrafi mieć takie luzy. Od tamtego czasu miałem nieprzyjemność obcowania z kilkoma nowymi raidonami i w każdym jednym jest taka sama wiotkość czasami mniejsza, czasami większa, zwykle bez towarzyszących temu efektów dźwiękowych. Jeszcze ciekawiej się robi jak ktoś cięższy dosiądzie takiego wynalazku. Ja z moimi 105kg w szczycie formy jak kiedyś awaryjnie zahamowałem na takim sprzęcie to myślałem, że się łamie i mózg podświadomie zaczął pokazywać dziwne obrazki... a on tak po prostu pracuje ;). Jestem naprawdę zdumiony jak niektórzy mogą stawiać raidona na równi z rebą czy reconem i totalnie załamany, że niektórzy polecają to do enduro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie stawiałem Raidona na równi z Reconem czy Rebą, stawiałem go na równi z... Raidonem  :thumbsup: 

 

Sprawa jest taka, że jeżeli rzeczywiście ten amortyzator już tak ma, to niech sobie ma, trudno, tyle że ja w tym momencie straciłem już kupę czasu i pieniędzy na wysyłanie amortyzatora na reklamację, a poprawy nie ma. Luz jest mały ( pewnie nie ma nawet 0,5mm ruchu między golenią a podkową) ale towarzyszy temu stukanie. Gdyby nie stukał, nie zawracałbym sobie głowy nawet przez sekundę, natomiast jeżeli blokujesz koło hamulcem a całość puka jakby w środku latało coś luzem, to nawet gdyby to był amortyzator za 100 zł to można się zastanawiać o co chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nigdy nie stawiałem Raidona na równi z Reconem czy Rebą, stawiałem go na równi z... Raidonem   
 

 

Dokładnie tak jak i ja  :laugh:

 

Podejrzewam że masz miękką oś 9mm, gdzieś mi się obiło o uszy że z osią 15mm nie ma tłumika all in one, a wtedy już nie powinno buć problemów, pogadaj z @ACTIVIA co i jak oraz czy mam racje, ew. może by to nie było wcale takie duże koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie te same pukanie i luzy jak u skom25 z jedną różnicą mój na blokadzie jest tak zblokowany, że nie da się go wcale ugiąć a u skom25 oraz u kumpla, który kupił ostatnio Raidona 2017 da się na blokadzie ugiąć około 10-15mm...

Ja na razie dzwoniłem do Euro Bike i dogadałem się, że wyślę jak wrócę z delegacji bo na razie mnie nie będzie jeszcze parę tygodni, ale też nagram film i podeślę go na adres, który udostępnił @ACTIVIA bo to najlepiej obrazuje dolegliwości naszych amorków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

All in one? Nie pamiętam dokładnie co to oznacza, ale tłumik to zamknięty kartridż a komora powietrzna jest oddzielnie

 

Właśnie tak, tłumik jest nie rozbieralny. Zapytaj się @ACTIVIA jak z tym jest tłumikiem, ew można wymienić na jakiś z Epicona bo mi to pukanie również przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kontaktuję bezpośrednio z Euro Bike bo to oni są gwarantem, czy pukanie pochodzi z tłumika czy z luzów na goleniach to średnio mnie interesuje. Oczekuje że amortyzator będzie sprawny, tyle w temacie  :thumbsup:

 

Ogólnie ja jestem w stanie zaakceptować że amor ma jakiś minimalny luz czy stuka, ale niech ktoś oficjalnie powie że tak ma być i nie ma się czego innego spodziewać, wtedy dam sobie spokój. Aktualnie wygląda to tak że po raz kolejny wysłałem amortyzator, wcześniej dostałem zapewnienie że będzie ok a nadal jest lipa.

 

Podkreślam także że sprawę załatwiam z Euro Bike, więc @Activia nie ma z tym nic wspólnego a wręcz jak widać służy pomocą  :thumbsup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym was poinformować że od tego tygodnia Polski Dystrybutor, ma mozliwość zmiany samych tulejek ślizgowych w przednich amortyzatorach tak jak w RS czy FOX-ach. Wszystkie osoby mające amortyzatory na gwarancji i problemy z luzami to nie będą już otrzymywały dolnych lub górnych lag nowych tak jak było do tej pory, lecz zostaną wymienione same tuleje. Na okres letni także zostane zaopatrzony w ta maszynkę i będę także prowadził pełen dostęp do tulei ślizgowych, przez co będzie szansa na ratowanie starych amorków np z piwotami, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś w zagramanicznej prasie, że w RSach od pewnego czasu ślizgi są szlifowane pod kątem spasowania do danego egzemplarza goleni. Zapewne z tego względu wymiana byłaby trudna. Inna sprawa, że np. rebę w przypadku właściwej eksploatacji (zarówno serwis jak i korzystanie zgodnie z przeznaczeniem) trudno doprowadzić do luzów na ślizgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor zamontowany, zostały wymienione ślizgi, na sucho luz jest dużo mniej wyczuwalny, trzeba się bardzo postarać żeby poczuć. Na rowerze jakiś tam lekki luz czuć nadal ale stukanie jest dużo cichsze. Można powiedzieć że teraz jest takie delikatne pukanie.

 

Nie mam zamiaru się tym przejmować bo i tak raczej nic nie zdziałam w tej kwestii, jestem pechowcem ale w to że 4 razy dostałem wadliwy amortyzator to nie wierzę, widać tak ma być i taki już urok tych amorów.

 

W połowie sezonu pewnie rozbiorę kontrolnie amor żeby zobaczyć czy nie ma jakiś śladów zużycia na goleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skom25, wziełem się konkretnie i technicznie za ten temat i od teraz gwarantuje wszystkim że kupując u mnie Raidony lub Epixony, otrzymają amorek bez żadnych luzów. Skom25 wiem że u mnie kupowałeś amor przez to moge ci z rekompensatą przeserwisować go jeszcze raz. i teraz już będziesz na pewno zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo co u skom25

luzy i stuki dalej występują ale zdecydowanie mniej niż na początku, ale jednak są...

 

 

 

od teraz gwarantuje wszystkim że kupując u mnie Raidony lub Epixony, otrzymają amorek bez żadnych luzów
 

w takim razie co zrobić z naszymi aby też były bez stuków i luzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...