Skocz do zawartości

[Magura MT2] Jak znaleźć nieszczelność układu


lisster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam hamulce Magura MT2 pierwszej serii. 

 

magura_mt2_brake_1.jpg

 

Problemem jest powtarzające się zapowietrzanie tylnego hamulca po jakimś miesiącu jazdy. Podczas odpowietrzania, kiedy mam strzykawkę z płynem wkręconą w zacisk i przepycham płyn w stronę klamki wszystko jest ok. Kiedy natomiast wyciągam tłok ze strzykawki, tak aby płyn płynął w drugą stronę (w kierunku zacisku), w wężyku pojawiają się pęcherzyki powietrza. 

Mimo, przelania praktycznie całej strzykawki płynu, pęcherzyki wciąż wychodzą z zacisku. Wnioskuję, że gdzieś jest nieszczelność.

I tu pojawia się problem. Jak ją znaleźć? Wykluczam nieszczelność przy łączeniu wężyka z zaciskiem, ponieważ sprawdzałem to łączenie kilkukrotnie. Jakieś pomysły? BTW. Nie polecam tych hebli, mimo, że fajna modulacja i dobra siła. Odpowietrzanie to koszmar, nawet jeśli są w pełni sprawne. Słabe elementy plastikowe w klamce, które pękają, plastikowe obejmy klamek, które również pękają. Membrana w klamce, która po czasie przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypompować cały płyn, posmarować wszystkie możliwe miejsca mydlinami i wtłoczyć powietrze, może coś będzie widać. Ewentualnie zamiast mydlin wsadzić całość do wody. Chyba jedyne co mi przychodzi do głowy, ale takie rozwiązanie może sprawić wiele kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zanurzeniu całości w wodzie właśnie myślałem. Teoretycznie wtłaczając powietrze do zamkniętego układu woda nie powinna dostać się do środka. A jeśli gdzieś będzie nieszczelność powinienem zobaczyć pęcherzyki powietrza. Jakie ewentualne kłopoty masz na myśli? 

Edytowane przez lisster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz całość łącznie z klamką itd to woda się wszędzie powlewa, więc konieczne będzie smarowanie tłoczków, ruchomych elementów klamki i pewnie kilkukrotne przelanie hamulców żeby mieć pewność że nie ma wody w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie cieknie płyn to testy z wodą i mydlinami nic nie dadzą. No co wy toż to układ ciśnieniowy płyn ma bardzo małe napięcie powierzchniowe pójdzie wszędzie. Nie od parady używa się go do dokręcania zapieczonych śrub. Przy powrocie tłoka jak jest pod ciśnienie wciąga pewnie przy uszczelek tloczka

 

tapniete z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...