Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[amor]Manitou minute zmiana skoku 100-120 -dobra cena?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 popio

popio

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 662 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 11:08

A co takiego jest niby w tym Manitaczu, że masz ochotę zmienić pod niego całą koncepcję roweru? Bo rozumiem, że ramę już masz?

nie wiem co jest w manitaczu wyjatkowego , ale zakladalem na amor wydac mniej niz 1000 i mieszcze sie w założonym budżecie , z drugiej strony ciezko znalezc amor na os 15 w takiej cenie , brakuje mi tylko amora , rama jest pod 120mm wczesniej na tej ramie jezdzilem na sztywnym widle (odpowiedniku skoku 80mm) i nie bylo źle .

Jeżeli bedzie źle to wymienie rame albo sprzedam wideł , nie widze w tym najmniejszego problemu .

Dla mnie dac za widel 2000-3000 pln to abstrakcja ,dlatego szukalem okazji no i sie trafila (tak mi sie wydaje )

mialem kupic rebe 120mm tez OEM ale mi uciekla i byla drozsza o 50 euro.

podbijam pytanie jak ma sie do wspomnianej reby ? to podobna półka amortyzatorów?

• 0

Reklama

Reklama

#42 waskij

waskij

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 23 grudzień 2016 - 11:54

Troche przykład z butami nie trafiony moim zdaniem , jak kupisz za małe to raczej już nic z nimi nie zrobisz , no morze szewc troche rozciągnie .

Tu mam amor który działa jak amor i zawsze jest możliwość modernizacji .

Musisz wziąć pod uwagę że nie każdy ma od strzała kasę na to co by chciał , a jeździć chcę na coraz lepszym sprzęcie .

Na rebie nie jeździłem i ciekawy jestem czy naprawdę jest aż taka ogromna różnica w pracy ? 

• 0

#43 popio

popio

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 662 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 12:27

podobno reba to niezly szmelc (tak slyszalem)

• 0

#44 gtb

gtb

Master

• Użytkownik
  • 2512 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 23 grudzień 2016 - 13:36

Reba ideałem nigdy nie była (choć krążące o niej legendy na to wskazują) ale "szmelc" to trochę mocne słowa - faktem jest , że zabranie Dual Air wpłynął na minus. Przy Dualu można było wideł świetnie dopasować pod własne preferencje i bez większych problemów zmienić skok przy Solo tak różowo już nie jest (zmiana skoku to wymiana całej sprężyny powietrznej) - ot taki poprawny amor bez fajerwerków.

• 1

#45 popio

popio

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 662 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 14:20

a czy ktoś moze sie ustosunkowac co do porownania Manitou Minute comp z rebą RL solo air ??

• 0

#46 darek2313

darek2313

Świeżak

• Użytkownik
  • 29 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 grudzień 2016 - 17:25

Ja mam wiele różnych amorów w tym minute mars air . Amor ten nie ma dużej negatywnej sprężyny/ma tylko pod tłokiem o dł 3 cm/ tak jak np.. fox 32 , która pomaga we wstępnym ugięciu przez co amor jest czuły. w minucie golenie górne nie chowają się do końca a realnego skoku przy wersji 120  mam 110mm i jak postoi to przy pierwszym wciśnięciu musi stuknąć .W minucie przy zmianie skoku trzeba założyć dłuższą sprężynę /koszt 130zł z wysyłka z UE/. mnie najbardziej jednak odpowiada fox bo jest najbardziej czuły.

Użytkownik darek2313 edytował ten post 27 grudzień 2016 - 17:28

• 1

Reklama

Reklama

#47 popio

popio

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 662 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 18:31

realnego skoku przy wersji 120 mam 110mm i jak postoi to przy pierwszym wciśnięciu musi stuknąć

a realnego skoku w wersji 100mm orientujesz sie jak to wygląda?

• 0

#48 waskij

waskij

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 20:57

Witam w nowym roku .

Więc mój Marvel Comp już po pierwszym przeglądzie i niestety skoku nie da się zwiększyć bez wymiany górnych goleni , o ile można by zmienić sprężynę negatywna na miększą i skrócić odbój to niestety tłok tłumika nie pozwoli na większy skok .

Czytając na forum opinie i zalecenia aby nawet nowy amor prze serwisować , tak też zrobiłem , fakt że oleju i smarów mu nie brakowało ( amortyzator nowy, nie używany, produkcja 2011), choć z dolnych goleni wyleciało bardzo mało , kilka ml . ( może tyle ma być , nie wiem , nie mogłem znaleźć info , wlałem ok 15 ml do każdej oleju silnikowego 10W40) serwis oceniam na plus .

Wymieniłem olej w tłumiku na Motula 5W , stary który zlałem był czysty , koloru zielonego , poziom 105 mm i tu pytanie , bo w/g manuala taki poziom jest dla wersji Pro , a tu wersja Comp i więcej więcej ?

Następna ciekawostka , podczas odkręcania tłumika odkręcił się tylko górny korek , reszta została w środku , czy to normalne ?

Poskręcałem , nasmarowałem i wrażenia pozytywne , amortyzator zrobił się czulszy , nie wyczuwam przycięć , jestem zadowolony .

• 0

#49 popio

popio

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 662 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 21:03

Więc mój Marvel Comp już po pierwszym przeglądzie i niestety skoku nie da się zwiększyć bez wymiany górnych goleni , o ile można by zmienić sprężynę negatywna na miększą i skrócić odbój to niestety tłok tłumika nie pozwoli na większy skok

to blizniacza konstrukcja do minuty comp?

widze ze te roznice w manitou tez są rozbieżne a szczegolnie jesli chodzi o wersje Oemowe.

• 0

#50 waskij

waskij

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 21:21

Nie wiem czy jest bliźniaczą konstrukcji do minuty , bardziej chyba do R7 , tak przynajmniej widzę po manualu .

Minuta ma inaczej rozwiązaną komorę powietrzną .

• 1

#51 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3049 postów
  • Imię:Kamil
Garaż Rower

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:03

Musisz wziąć pod uwagę że nie każdy ma od strzała kasę na to co by chciał , a jeździć chcę na coraz lepszym sprzęcie .

Ok, czyli jak się ma napięty budżet to trzeba kupić coś dwa razy żeby z tego złożyć jedną rzecz, zamiast raz a porządnie? ;)

Skoku jak widać zmienić się nie dało, jakie wnioski? Warto było się napalać czy może jednak poszukać czegoś innego, czy będziesz się bronił do upadłego? ;)

Coś co nie do końca, mówiąc oględnie, pasuje, to nie jest żadna okazja. Chyba, że ktoś ma za dużo czasu i lubi się bawić w odsprzedawanie czy jakieś druciarstwo (nie mylić z majsterkowaniem). Rzadko kiedy na czymś takim nie stracisz.

Użytkownik modrzew edytował ten post 01 styczeń 2017 - 23:07

• 1

#52 popio

popio

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 662 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:13

@modrzew, oczywiscie ze bede trzymał swego , ze warto bylo kupic , taka sama sytuacja byla z reba neon green   120 skoku z jakiegos tak cuba za 230 euro , pozniej ta sama reba rok pozniej z BD kosztowala u nas 1500 pln( co bylo dla polakow extra okazja - osob ktorzy nie sa z forum i kupuja tylko w polskich sklepach ) i zostala wysprzedana bardzo szybko

druga sprawa to taka ze jak faktycznie sie przekonam ze nie zmienie skoku to zmienie rame , nie widze w tym nic zlego trzecia sprawa to jak mi nie przypasi amor to go sprzedam za polowe drozej odrazu.

a po czwarte już zaczynają być droższe i zaraz ich nie bedzie i bedzie gadanie ,,,, ze jak byly to mozna bylo brac o tkie moje przemyslenia :)

ps ty mi przypadkiem nie polecalec tego amora ? tj minuty?

• 0

Reklama

Reklama

#53 waskij

waskij

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:24

modrzew ale o co ci chodzi , ja kupiłem amor nowy w takich pieniądzach że nawet jak bym kupił drugi to i tak jeszcze z 500 będę do przodu , druga sprawa to mam ramę 1i 1/18 , a amor taper , doszły stery i 10 mm rama poszła w górę , czyli straciłem 10 mm skoku , geometria wiele nie ucierpiała , jeżdżę na amortyzatorze , a nie uginaczu ( przypominam wcześniej XCR ) więc jakby nie patrzyć same plusy .

Idąc twoim tokiem myślenia to najlepiej od razu do banku po kredyt i kupić rower za 20 koła , pewnie będzie miał wszystko takie jak się należy .

• 1

Reklama

Reklama

#54 popio

popio

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 662 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:11

siemanko wczoraj przyszedł amor , jest poprostu wy######isty ,WIZUALNIE HEH bo technicznie jeszcze nie wiem jutro bede nabijal gwiazdke i miske sterow i jazdaaaaaaaaaaaaa

• 0