Skocz do zawartości
lucas80

[amortyzator] Fox 32 performance fit4

Rekomendowane odpowiedzi

Fonika

Przyczyn może być kilka np. uderzenie od spodu w kamień wygieło regulacje, mogłeś też przekręcić pokrętło na max w jedną stronę i w tej pozycji się zapiekło (co jest bardzo częste). Tak czy siak kręcenie na siłe może dać Ci tylko tyle, że je ukręcisz. Trzeba rozebrać tłumik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niclaus

Ok.
Dziękuję wszystkim za rady.
Skorzystam zatem z faktu, iż to nowy sprzęt i oddam do serwisu w sklepie gdzie kupiłem rower.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
eles

Hej, i poradziłeś sobie z tym pokretlem regulacji fit4? Mam identyczny przypadek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marnypopis

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i to moj pierwszy post. Mam nadzieje, ze wszystko zgodnie z regulaminem. 

Chodzi o mojego foxa, podejrzewam ze jest z nim cos nie tak. Konkretnie to mam zastrzezenia do jego blokady, ktora niby jest, ale jak dla mnie to tak jakby jej nie bylo. Powiem szczerze, ze zdania na ten temat sa rozne i sam nie wiem co o tym myslec. Znaczy wiem, jesli tak ma byc to w zyciu bym tego amorka nie wybral i jesli nic sie z tym nie da zrobic to leci od razu na sprzedaz. Moje poprzednie i wysluzone rock shoki byly o niebo lepsze, a po zablokowaniu amorek byl sztywny jak wiecie co ;)

Wyglada to tak: 

polozenie open - ugina sie max 8 cm (przy skoku 10cm)

medium - to samo

firm - 5 cm 

Dodam ze cisnienie mam poprawnie ustawione. 

Tutaj macie filmik jak to w rzeczywistosci wyglada. 

Napiszcie prosze co o tym sadzicie i jesli cos jest nie tak to niech to bedzie przestroga dla innych. 

Dzieki i pozdrawiam

Maiłem podobnie po zakupie w.w. widelca. Różnica między blokadami, a normalną pracą - "kosmetyczna". Po oddaniu do serwisu, gdzie uzupełniono olej itd. - różnica  zdecydowana. Nie jest to "beton" w 100%, ale zdecydowanie czuć że jest twardo. Podczas rozmowy z serwisantem wyszło że jest to kwestia ilości oleju - w fabryce żałują,stąd taka różnica.

Powodzenia !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta