Skocz do zawartości

[Rama Enduro 29"] do 3000


KonradCK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

jak w temacie, znacie jakieś ramy enduro do koła 29" w cenie do 3000zł?

Nie będzie to rower do ostrego katowania jak w filmach Red Bulla czy do uczestnictwa w zawodach tylko do "turystycznej" jazdy po górach. (Szlakach wyznaczonych a czasem też nie więc jakiś skok lekki czy drop też wpadnie;))

Nie musi to być rama za 3000 może być w okolicy 1000 czy 2000 byle była z gatunku "dobrych".

Niestety nie mam doświadczenia w ramach amortyzowanych stąd pytanie.

 

aha... i główka lepiej jakby nie była taperowana ;)

Edytowane przez KonradCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak mam wszystko co pasowałoby do ramy enduro: dosyć mocne koła 29" (ok, nie jest to najwyższa półka ale do zabawy zdecydowanie wystarczy), amortyzator 130 skoku + napęd i hamulce.

To leży luzem i nie planuje wsadzać w rower na sztywnej ramie na którym śmigam na maratonach mtb.

Nie chce też żeby zagracało miejsce w garażu - wolę zmontować w ramę.

 

Rower potrzebny do zabawy na weekendowy odmulacz po całym tygodniu pracy - wyjazd na górskie szlaki np. w Bieszczadach.

Lekkie skoki czy dropy jak najbardziej - dlatego chce mieć z tyłu amortyzację ale jak mówię nie będzie katowania jak w filmach Red Bull'a.

 

Szczerze mówiąc śmieszy mnie trochę to że kolejny raz czytam w tym czy innym poscie że ktoś się czepia "modnych" nazw czy "modnego" wyposażenia.

Co w tym złego skoro to "modne" staje się już standardem.

 

Dodatkowo prosiłem o propozycje jak ten Dartmoor Bluebird :)

Proszę trzymajmy się tematu a nie wylewajmy złości czy nie próbujmy się nawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnej-nie własnej - nie wnikam.

Na temat : to jest "mała" Xlka,nie zapominajmy,że dla tego modelu rozmiarówka kończyła sie na XXL.

Mam niecałe 190cm i na L-ki Speca nawet nie wsiadam,raz popełniłem ten błąd kupując ramę.

Kwestia proporcji u zainteresowanego,w każdym razie nie przesądzałbym,że propozycja mocno przestrzelona.

A rama..... dobra oferta,nie dość,że wysoki model,to jeszcze evo,czyli lepsze geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186cm i podsiodłówka 523cm. hmm, I co on tam włoży? Droppera 100, no jak będzie mieć nienaturalnie długie kopyta 125mm?

 

Ta rama będzie za deko za duża. 

 

Jedyne co pasowałoby w tej XL pod ten wzrost to wg. obecnych trendów reach na poziomie 455mm. No ale to ma być chyba też rower do normalnej jazdy, a nie tylko na stojąco :]

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 29” i skok 130mm to ścieżkowiec a nie ęduro. Dlatego napisałem, że nie ma co wtrącać modnych nazw. Coś jak te małolaty nawiedzające falami forum, co to co drugi „uprawia” wedle opisu dałnhil i frirajd, a w praktyce ma być rower na dojazd do szkoły po ddrze ;) Dlatego warto napisać jak ta nasza jazda ma wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżkowiec? no ok no to może mój błąd w nazewnictwie ;) a jak nazwać ramę w takim rowerze jeżeli to też full suspension? (czy faktycznie po prostu full suspension?)

Pod jakim hasłem jej szukać? o jaką nazwę w sklepie pytać ;)

pytanie jak najbardziej poważne ;) całe życie na sztywnej ramie jeździłem i w zasadzie tym się głównie interesowałem kiedyś dirt na 24/26" dzisiaj maratony mtb na 29".

Pełna amortyzacja to tylko w filmach z serii NWD czy w nagraniach z Red Bull Rampage (itp.) mnie interesowała.

 

pomijając wszystkie aspekty elektroniki które promują

chodzi mi o taką zabawę na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...