Skocz do zawartości

[Torba na ramę]


Martix

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam następujące torby:

Double Toolbox

 

Framebag

 

Abus

 

I oczywiście torby Authora

 

1. Jakie roziązanie wybrać - torbę mocowaną na ramie przy siodle czy przy kierownicy. Która wersja jest stabilniejsza w czasie jazdy, wygodniejsza w użyciu (łatwość wyjmowania) i trwalsza oraz mniej brudzi się w czasie jazdy.

2. Może polecacie jakieś konkretny model. Chodzi mi o torby średniej wielkości (ok 2 l) (żeby weszła pompka, klucze, dętka i może jeszcze jakieś drobiazgi) (chcę odciążyć plecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem na etapie wyboru takiej torby, ale nie wyobrażam sobie innego miejsca mocowania jak do ramy przy siodle - ale tylko i wyłącznie z punktu widzenia estetyki, gdyż takie mocowanie może mieć kiepskie walory ergonomiczne - po zapakowaniu różnych gadżetów może obcierać uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez 2 dni taka torbe http://www.velo.com.pl/author/authorakcesoria_18.htm niby pojemnosc 2,4l ale w srodku jest przedzielona na 2 czesci (z jednej strony wkladamy przez zapiecie na rzep, druga strone ladujemy przez zamek blyskawiczny). Bardzo mi sie nie spodobala, wlasnie ze wzgledu na ten przedzialek, a zeby go sie pozbyc trzeba by bylo wyciac ten material. Teraz mam ta torbe http://www.velo.com.pl/author/authorakcesoria_19.htm i jest duzo lepsza, moze troche mniejsza pojemnosc ale bez zadnych przedzialow co mozna naprawde zapakowac po brzeg :) Z bogu tez ma mala kieszonke z siatki gdzie mozemy schowac klucze czy cos, sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził torbe podsiodłową wybrac. w czasie jazdy niepszeszkadza praktycznie. Sporo sie zmiesci(detka łatki, komórka). Jedyny minus jest taki ze ise latwo brudzi. Bo wszystko z koła leci na nią .Ale uwazam iz to nie jest itotne tak bardzo:P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zapakowaniu różnych gadżetów może obcierać uda :excl:

 

Muszę wsiąść na rower i sprawdzę jak mi się układają nogi w czasie jazdy. Jesli obciera to może lepiej taką przy kierownicy mnie takie rozwiązanie nawet się podoba.

 

mniej brudzi się na pewno torba przy kierownicy

przerabiałem juz różne torby i wybrałem inne rozwiązanie - plecak

Plecak już mam ale jest nizbyt pojemny (ok 7l) więc chciałem zwolnić trochę miejsca oraz odciążyć plecy. Myslałem, że odpowiedź będzie inna - tzn, że brudzi się bardziej przednia, bo przednie koło odchyla się od osi i chlapie na boki, ale z przodu rama jest grubsza więc może trochę osłania.

http://www.velo.com.pl/author/authorakcesoria_19.htm i jest duzo lepsza, moze troche mniejsza pojemnosc ale bez zadnych przedzialow co mozna naprawde zapakowac po brzeg :excl: Z bogu tez ma mala kieszonke z siatki gdzie mozemy schowac klucze czy cos, sam nie wiem.

Też zastanawiam się nad tą torbą, ta pierwsza rzeczywiście jest z duża.

Ja bym radził torbe podsiodłową wybrac.

 

To też jest do rozważenie ale pompka już nie wejdzie, poza tym nie wiem czy nie zasłoni mi odblasu/lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to drugie. do pretow siodla klamerka przykrecona zatrzaskowa, a na sztycy rzep. torebka jest stabilna. nic nie odpada, nic sie nie odczepia. predzej w srodku lata wszystko, jak nie jest napelniona. ale niezbyt rozumiem o co chodzi ci ze stabilnoscia... znaczy sie czy nie odpadnie? dobrze zgadlem?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezbyt rozumiem o co chodzi ci ze stabilnoscia... znaczy sie czy nie odpadnie? dobrze zgadlem?:)

 

Chodzi o to by nie latała, na boki i nie podskakiwała na każdym wyboju. Oczywiście wążne też jest bym jej nie zgubił :P

 

1. Author Torba A-S330 QF3

 

2. Areo Wedge Pack

 

3. Wedge Pack

 

4. Saddle-Bag Ortlieb

 

5. JETBAG ST180

 

Dwie ostatnie wygląda fajnie i solidnie tylko ta cena.

 

Które zamknięcie jest bardziej funkcjonalne i pewne (że się nie otworzy i nic nie wysypie). Takie z otwieraną tylną klapą czy może takie jak w 3 modelu (suwak poziomy w górnej cześci)?

 

Torba pod ramę raczej odpada bo się lakier od pasków wyciera :) ale jeszcze do końca nie zdecydowałem.

 

 

Co sądzicie o tych torbach? Która jest najbardziej funkcjonalna i najsolidniej zrobiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam Authora A-R213 (1.2 l). Bez problemu mieści się do niej pompka, dętka, trochę narzędzi i innych dupereli. Ostatnio pompkę wożę przymocowaną do ramy, to miejsca jest jeszcze więcej ;) Nic mi o uda nie ociera a na stabilność też nie narzekam. Przyczepiłem ją raz i nie odczepiam (na razie). Jedyne w czym trochę przeszkadza to gdy przy wnoszeniu roweru trzeba jakoś chwycić ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...