Skocz do zawartości

[hamulce] Nowe hamulce M785, miękkość? modulacja? blokada klamki?


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem zestaw hamulców BL-M785 z okładzinami metalicznymi. Przewody skracane i odpowietrzone w sklepie. Po założeniu wydaje mi się, że są jednak zapowietrzone. Klamka klocki dociska dosyć szybko, ale potem mogę i w zasadzie muszę ją docisnąć jeszcze z 1cm, aby zablokować koło, jeśli w ogóle się uda (tutaj kwestia też nieco nowości, klocki trzeba dotrzeć). Gdy zapytałem sklep o opinię, to stwierdzono, że to normalne, że ten model ma właśnie taką modulację. Naciskanie tych klamek to dla mnie jak naciskanie hamulca w samochodzie. W poprzednich Heyes Nine koło blokowało się w moment, skok klamki od momentu styku klocków z tarczą do kompletnej twardości był naprawdę mały, mała modulacja, ale potrafiłem to idealnie wyczuć. Bardzo mało siły potrzeba było, aby zablokować koło. Tutaj jest inaczej, przede wszystkim spory ten skok (Stroke ustawiony na minimum).

 

Nie mam wśród znajomych nikogo z takimi klamkami, aby porównać, dlatego chciałem zapytać Was o opinię, czy faktycznie to domena tego modelu.

Druga kwestia - gdzieś czytałem, że klamkę można zablokować na czas zdjęcia koła, aby przypadkowo nie została wciśnięta, takie dodatkowe zabezpieczenie się. Nie znalazłem takiej opcji podczas czytania instrukcji. Czy ktoś może tę opcję potwierdzić lub zdementować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce "na zimno" nie będą zawsze blokować koła. Mam Zee M640 z metalikami(hamulec zjazdowy, więc moc bardzo duża) i dziwiłem się wcześniej że nie da się stanąć na przednim kole przy moich marnych 50kg nawet po dotarciu, ale jak klocki rozgrzałem(zjechałem z pagórka trzymając hamulec) to od razu zaczął mocno łapać. No i nie wiem czy wszystkie shimano, ale mój ma przypadłość taką że podczas zjazdu w górach potrafi zmienić skok klamki kilka razy, od superkrótkiego do wyczuwalnie większego. Wystarczy się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że trochę mnie to martwi :) Rzekomo kiepskie Hayes Nine działały jak dla mnie znacznie lepiej i efektywniej (dopóki nie padł przedni :D ). No nic, spróbuję podocierać to nieco pomimo kiepskiej pogody i zobaczymy.


A ta klamka ma faktycznie jakąś blokadę zabezpieczającą, czy jednak nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...