Skocz do zawartości

[rower] Kupno MTB 27.5"- dylematy


lex27

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

dotychczas śmigam na szosie - mam 180 cm i ważę około 100 kg.

Aby sezon trwał dłużej zamierzam zakupić sobie MTB .

Wybór padł na 27.5 '" bo w mojej ocenie czuje się na nim najlepiej.

Mierzylem trochę rowerów i odpowiada mi rama M / 17-18".

 

Mam u siebie w okolicy zamieszkania trochę sklepów gdzie są dobre obniżki.

Mam paru faworytów :

 

SCOTT SCALE 70 2012 - do kupienia za 2549 pln

SCOTT SCALE 770 2016 - za 2690 pln

UNIBIKE EVO -za 2750 pln

UNIBIKE FLITE - za 2990 pln

GIANT TALON 27,5 2 LTD - za 2400 pln

 

 

TREK X-CALIBER 8 - za 3100 pln

TREK X - CLIBER 9 - za 3300 pln

 

te dwa ostatnie sa raczej poza zasięgiem ale chciałbym poznac Wasze opinie .

 

proszę o fachowe podpowiedzi.

dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych rowerów z pierwszej części najlepiej prezentuje sie chyba Unibike Flite. Posiada amortyzator powietrzny, który już możesz ustawić pod swoją wagę. W przypadku amortyzatorów ze sprężyną to zależy od rodzaju sprężyny jaka jest w amortyzatorze (wyczytałem gdzieś tutaj na forum). 

Pozostałe dwa rowerki, jeżeli nie są w zakresie cenowym to chyba nawet nie ma co rozpatrzać, ponieważ wydatki związane z rowerami nie kończą się na ich kupnie. Pozostaje jeszcze serwis, a także eksploatacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Flite lub trek x caliber 9.  Oba mają powietrzny amortyzator a to duży plus szczególnie że trochę masy masz (bez urazy) będziesz mógł je ustawić pod swoją wagę. 

Unibike flite ogólnie ma dobre podzespoły jak na swoją cenne myślę że to dobry wybór dla Ciebie. 

Trek x-caliber 9 również spoko aczkolwiek ma słabsze hamulce za to rama będzie lepszej jakości no i dożywotnia gwarancja. Amorek też trochę wyższej klasy.

 

Osobiście dorzucił bym te 300zł i wybrał Treka. Dla mnie rama, dobre podejście do klienta i gwarancja to podstawa, a hamulce można wymienić po jakimś czasie.  Tylko że Trek jest na kołach 29 tak informacyjnie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam WAS ponownie

 

bardzo dziękuje za odpwiedzi. w miedzy czasie zmieniła się u mnie lekko opcja .

 

Unibike EXPERT 29" 2015 lub wspomniany wcześniej TREK X CALIBER 9

Pierwszy jest do zakupiu w sklepie :  sklep.k2rowery.pl za 3398 on line zaś drugi u mnie stacjonarnie za 3300pln

 

co polecacie i dlaczego - osprzęt jako tako jako laik sam już ogarniam ale co z hamulcami , rama, kaseta, piastami, oponami etc ??

 

 

czy ewentualnie ktoś z Was bardziej doświadczonych Kolegów wie gdzie te rowery można zakupić jeszcze taniej on line ??

 

wiadomo każdy gorsz się liczy

 

dziekuje za info zwrotne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...