Skocz do zawartości

[3000-3500] crossowy, Scott vs Centurion


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zdaje sobie sprawę, że takimi zapytaniami jesteście zasypywani co chwilę ale może gdzieś w ferworze walki uda się Wam podpowiedzieć coś laikowi, który chce kupić coś w miarę porządnego. Od niedawna, po niespełna 20 latach przerwy, poszukuje swojego pierwszego roweru crossowego, który na moje potrzeby wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Przymierzałem się do wielu marek: Unibike, Kross, Kellys, Giant, Author, Specialized, Scott oraz Centurion. Ostatnia marka niewiele mi mówiła ale ten rowerek ma coś w sobie, tak samo jak Scott. Wybór padł na dwa modele, które najbardziej mi pasują i na których czuję się najlepiej:

1. Centurion Crossline 600 z 2014 roku (link do wersji damskiej ale męska ma ten sam osprzęt):
http://www.onbikex.de/Fahrrad/Crossbike-Centurion-Cross_Line_600_Lady-62268.html

2. Scott Sportster 10 z 2015 roku (link do konkretnego modelu):
http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/trekking_cross/scott/40683/sportster_10

 

Oba podane przeze mnie rowery są w podobnej cenie, w obu będę chciał dodatkowo wymienić hamulce na coś lepszego. Moja jazda odbywać się będzie głównie w mieście, dojazdy do pracy, czasem jakiś wypad za miasto, utwardzonymi dróżkami. Oba rowery bardzo mi się podobają, oba mi pasują ale nie potrafię zdecydować się na konkretny model. Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź, porównanie, wskazówkę:)

Pozdrawiam serdecznie, Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w zasadzie największym wyróżnikiem pomiędzy tymi rowerami jest to, że w Centurionie dostajesz już amortyzator ze sprężyną powietrzną. Oznacza to, że będziesz mógł go sobie lepiej ustawić pod własną wagę/preferencje, pompując go na wyższe lub niższe ciśnienie. Scott z kolei ma mechanizm korbowy ze zintegrowaną osią, co niby jest rozwiązaniem nowocześniejszym, troszkę lżejszym i sztywniejszym. Osobiście to wątpię jednak abyś w rowerze crossowym poczuł jakąkolwiek różnicę.

 

Co do samej marki Centurion to jest to niemiecki producent, który ma powiązania i blisko współpracuje z marką Merida. Generalnie nie masz się czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...