Skocz do zawartości

[Rower] Jak dobrze wydać 3000zł ?


SaabFaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam pytanie do specjalistów.

 

Szukam dla siebie roweru, po przemysleniach za i przeciw wybór padł na 29er. 

Mam 186cm, przekrok 85cm,  96kg  do redukcji :)

Rower typowo do rekreacyji, nie biorę udziału w żadnych zawodach. Jednak lubię sobie żwawo po lesie pośmigać.

 

Tydzień temu sprzedałem swoja meridę z 2007r, osprzęt miała mizerny - typowy  uginacz suntora, osprzet alivio, hamulce tektro i inne takie słabiutkie podzespoły.  Także spodziewam się, że co bym teraz nie kupił to i tak będzie pewnie lepsze o 100% od tego co miałem. Jednak jak to zawsze bywa człowiek chciałby mieć wszystko co najlepsze za dane $$.

 

Do tygodnia siedzę a forum czytam, przeglądam i coraz większy mętlik w głowie co wybrać.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dużo albo i większość polecanych modeli jest już wyprzedana i tu największy własnie problem co tu z tych resztek wybrać.

 

Takie oto "ochapki" udało mi się wybrać.

 

Czy ten Kellys TNT 90 w cenie 2600zł to dobra oferta ??  www.coolbike.pl - Szczegóły produktu   Ma amorek powietrzny i zdaje się już te nowsze Alivio.   Nie wiem jak tam hamulce i reszta , ale pewnie szału nie ma wielkiego..  Do mojej amatorskiej jazdy pewnie by wystarczył.

 

Złożyłem też propozycję cenową na unibika  https://www.expertbike.pl/unibike-flite-29-czarnoniebieski-2016-p-886.html zobaczymy co odpiszą  :)

 

Takie o coś jeszcze znalazłem  ROWER 29 HEAD GRANGER II AMOR POWIETRZNY SLX 30 SP (6470031037) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.    jakieś opinie o tym modelu bo najbardziej mnie zaciekawił ??

 

Ewentualnie  MTB FOCUS BLACKFOREST Disc 29R,Hudraulika,RockShox (6455816761) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.  tylko nie wiem czy ten amorek to powietrze czy sprężyna...  no i to już używka.

 

Mam tez ofertę na  miesięcznego Krossa Level B7  Rower Level B7 | Rowery Górskie | MTB XC 29 | Kross za 2700  tylko tu już amorek sprężynka niestety

 

Czy moglibyście się wypowiedzieć na temat tych modeli lub zaproponować coś lepszego.

 

Edytowane przez SaabFaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z wytypowanych przez Ciebie modeli nie wart zachodu. Szukaj dalej. Ale Krossa, Kellysa zdecydowanie odradzam. Generalnie za w miarę porządny rower z dość dobrym wyposażaniem trzeba dać min. ok. 4 tys. zł.

Wszystko poniżej to zawsze jakiś kompromis, a to hamulce, a to amortyzator, czy też piasty albo przerzutki.

Jeśli chodzi o osprzęt to staraj się wybrać aby był min. z półki Deore. Wszystko poniżej jest bardzo zawodne i słabe. Może być oczywiście marka SRAM ale to już nieco droższa impreza.

 

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale 4k PLN to ja na rowerek nie mam. A szkoda, bo pewnie wybór byłby o wiele łatwiejszy.

 

O tym, że trzeba znaleźć jakiś kompromis to ja doskonale wiem, dlatego zadałem pytanie tu na forum co wybrać. Czy lepiej postawic na lepszy amorek, czy hamulce a może napęd....

Żeby znaleźć coś bezkompromisowego to trzeba z 10000 mieć w kieszeni.

 

Szukaj dalej najłatwiej powiedzieć, tylko tak jak mówię nie za bardzo jest już w czy wybierać i trzeba coś wybrać z tego co zostało.  

 

Poza tym to co dla przykładu podałem nie jest znów chyba takim badziewiem ??

Edytowane przez SaabFaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Niestety ale 4k PLN to ja na rowerek nie mam. A szkoda, bo pewnie wybór byłby o wiele łatwiejszy.

 

W wyborze roweru za 4k zł też znalazłby się taki wujek dobra rada, który by proponował rowery za 6k zł...

@@SaabFaan, Kellys wygląda dobrze, ma też prawdopodobnie odpowiedni rozmiar dla Ciebie. Chociaż nie skreślałbym Krossa, który ma fajny osprzęt. Znasz powód jego sprzedaży?

 

Focus wygląda jakby był przypadkowo poskładany z części niewiadomego pochodzenia.

 

Ale Krossa, Kellysa zdecydowanie odradzam

 

Bo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixon tak jak mówisz najłatwiej powiedzieć dołóż.. tylko z czego dołożyć.  Nie sztuka dołożyć, tylko sztuka wykorzystać dobrze to co się ma...

 

Odnośnie Krossa to po prostu znalazłem taka ofertę na OLX bodajże.  Nie wiem konkretnie czemu sprzedaje. 

Tutaj ta oferta. http://olx.pl/oferta/kross-level-b7-29-l-CID767-IDhoaQl.html   Napisałem tylko z pytaniem do jakiej kwoty zejdzie w odpowiedzi dostałem, że max 2700

 

 

A czy możecie powiedzieć coś w temacie tego HEAD-a http://allegro.pl/rower-29-head-granger-ii-amor-powietrzny-slx-30-sp-i6470031037.html  Szukałem na necie ale strasznie malo opinii o nim jest.

 

Widzę, że tez i UNIBIKE obniżyło już cene Flite  o 10%  https://www.expertbike.pl/unibike-flite-29-czarnoniebieski-2016-p-886.html   2dni temu była jeszcze normalna.

 

Ogólnie to cały czas dążę do tego aby zakupić jak najlepszy rower i już nawet jestem gotowy dokładać kilka stówek, ale czy tak naprawdę warto za wszelką cenę ??

Chociaż nie powiem fajnie mieć fajny rowerek ;)  

 

Czy w mojej amatorsko/rekreacyjnej jeździe zauważę różnicę w tym całym osprzęcie pomiędzy np Alivio M4000 z Kellysa  a Deore z Krossa ?? 

 

@seczuan  niestety na kołach i hamulcach to ja sie znam jak świnia na gwiazdach :)

 

 

 

Edit : Jeszcze takie łooo cuś znalazłem....  http://rower.com.pl/fuji-nevada-29-1-1-547157

 

Chyba już całe internety przejrzałem i im więcej pacze tym mniej wiem... Zwariować można a t tylko kupno roweru heheh :)

 

 

 

 

Edytowane przez SaabFaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower fajny .Jeśli chodzi o krossa to idź do sklepu i przymierz się do rozmiaru M i L  - nie sugeruj się rozmiarówką Krossa. Bardziej stawiam na M dla Ciebie, bo jesteś pomiędzy. Poczytaj ostatnie tematy na forum sporo było o rozmiarach:)

 

np. 

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/208864-rower-kross-level-b8-2016-czy-ktos-posiada/

Edytowane przez hudinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakieś 4dni temu w sklepie rowerowym u mnie w mieścinie i tam właśnie mają same krossy.  Akurat mieli B2 rozmiar L.  Po przejechaniu się rowerem stwierdziłem, że to niebo a ziemia w porównaniu z moja Meridą, która była  ewidentnie na mnie za mała. Wtedy właśnie postanowiłem ją sprzedać i kupić coś na czym będę jechał z przyjemnością a nie się męczył... 

 

Ogólnie Kross w porównaniu do mojej byłej Meridy był bardzo wygodny, chociaż trasa biegła tylko po parkingu przed sklepem. Gdyby ten B7 miał jeszcze zamiast tego RS XC30 coś z powietrzem to pewnie bym się na niego zdecydował a tak to sam nie wiem.  Troche ważę i nie wiem czy nie za wiele jak na sprężynę...

 

Już chyba bardziej ciągnie mnie już do tego Kellysa, mimo iż ma słabszy osprzęt. Widziałem go w sklepie na żywo i fajnie się prezentuje. W sobotę pojadę do Szczecina  pochodzę po sklepach i się pomierzę.

 

Unibika nie widziałem na oczy, ale tez może się gdzieś uda znaleźć. 

 

Zastanawia mnie jeszcze ten Fuji w tym czarnym malowaniu... niby porządna firma , ale tego pewnie niestety na miejscu nie znajdę i trzeba by "w ciemno" zamówić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Kross do 3 tys. zł z dobrym osprzętem... hmm ciekawe. Jeśli ma coś w miarę sensownego to radzę przeanalizować piasty i hamulce a te ma bardzo słabe. Yoy tech przecież to miernota.

Kellys to dobry sprzęt na niedzielne 30-40 km wyprawy w plener.

 

Wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz tego roweru. Jeśli w tygodniu będziesz robił maks. do 100 km po łatwych drogach i w miarę równych to faktycznie Kellys i Kross do 2500 zł Ci wystarczą. Jeśli jednak chcesz czegoś więcej zapomnij o tym sprzęcie.

 

Sensowny Kross zaczyna się od 4-5 tys. zł w górę. Podzespoły z serii Alivio są dobre jedynie na krótkie wypady. Jest to bardzo słaby osprzęt. Tak jak powiedziałem - podstawa to Deore.

 

A jeśli masz ograniczony budżet proponuję coś używanego. Spokojnie można znaleźć niezły sprzęt do 3 tys. zł (2-3 letni), który będzie Ci lepiej służył niż nowy Kross do 3 tys. zł.

Edytowane przez pablos43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i masz trochę racji w tym co piszesz.  Akurat na te piasty w Krossie to sam uwagę zwróciłem, ze to nie najwyższych lotów jest.

 

Z moją jazda będzie tak jak piszesz teren nie wymagający, raczej piaszczysty... Od czasu do czasu jakieś leśne górki, ale to tak jak mowie wszystko piach bez żadnych skał czy innych kamieni.

 

Z tymi używkami to te z rożnie bywa. Mozna faktycznie coś fajnego wyrwać, ale tez nie brakuje odpicowanych padaczek.  Przeglądam na bieżąco aledrogi i olx i tez słabo z dostępnością - pewnie taki okres teraz , albo nie wiem czego szukać.

 

Na chwile obecną po przekopaniu internetu pod uwagę biorę  

 

http://sklep.coolbike.pl/rower-gorski-kellys-tnt-90-rozmiar-21-2016,3,9212,50013

 

http://rower.com.pl/fuji-nevada-29-1-1-547157

 

https://www.expertbike.pl/unibike-flite-29-czarnoniebieski-2016-p-886.html

 

Cały czas zastanawia mnie też ten HEAD http://allegro.pl/rower-29-head-granger-ii-amor-powietrzny-slx-30-sp-i6470031037.html   sprzętowo chyba najgorszy tez nie jest ?? Tylko nie wiem jak z rozmiarówką bo mają 20.5" i 22" 

 

 

 

 

Edytowane przez SaabFaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wydaje m się, że jest to chyba model 2015.  http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-29/level-b7

Sprzedający pisał, że amorek jaki tam siedzi to RS XC30 na sprężynie więc by pasowało.  W ogłoszeniu też podał link jak powyżej.

 

 

Na początku tez myślałem, że jest to ten model http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7 więc cena naprawdę wydała się atrakcyjna, ale niestety....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat rok temu.

 

Wszystko zależy od tego jak bardzo ci się spieszy z tym rowerem. Jeśli szukasz czegoś na następny sezon i możesz się wstrzymać z kupnem (powiedzmy do stycznia) to możesz szukać roweru nawet za 4000zł a znaleziony rower kupić do 30% taniej (dotyczy szczególnie tych droższych marek).

 

Ja swojego Zaskara kupiłem na przełomie 2015/16 okazyjnie za 2999 gdzie cena za rocznik 2015 to było 4300... Nie mówię, że na 100% się znajdzie taka okazja, ale warto spróbować ;)

 

Jakbym miał kupować coś w oryginalnej cenie to:

- hamulce hydrauliczne (nawet najniższe shimano M396)

- deore napęd

- z tym amortyzatorem: chyba rzeczywiście inni koledzy z forum mają rację: jeśli nie jeździsz wręcz wyczynowo to amortyzator nie będzie miał zbyt wiele do roboty i nie warto zbyt dużej wagi na to kłaść

- najważniejsza jest solidna, sprawdzona rama, pomyśl o tym jak o podstawie roweru, a amortyzator najwyżej wymienisz za rok :)

 

Mam nadzieję że pomogłem

 

PS Swojego roweru szukałem przez 2mc, też zaczynałem wariować :) życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeśli masz ograniczony budżet proponuję coś używanego. Spokojnie można znaleźć niezły sprzęt do 3 tys. zł (2-3 letni), który będzie Ci lepiej służył niż nowy Kross do 3 tys. zł.

 

przecież za 3 koła spokojnie kupi nowy 29 er na deore choćby ten unibike flite więc gdzie tu sens, gdzie logika szukać tego samego za tą sama cenę tylko używanego, chyba że się nie podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli sprzęt z wyższej półki, który kosztuje powiedzmy 7-8 tys. zł, a używkę 2-3 letnią w bdb stanie można kupić za 3-3,5 tys. zł. Unibike za ok. 3 tys. zł nie zaliczyłbym do sprzętu z wyższej półki, ba nawet nie zaliczyłbym go do średniej półki (słaba rama).

Jak już coś to za nówką z jako takim osprzętem można się rozejrzeć ale tylko Cube, Merida, a kolejny poziom cenowy (min. 4-5 tys. zł) to KTM, Trek, potem Conandoile ale to już raczej poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym nie miał Cuba  to może bym uwierzył ale niestety mam (Attention 2015) i nie jest to rewelacja choć kosztował pod 4 koła to i tak ma tani amortyzator, tanie hamulce którym daleko choćby do deore, rama tez żadna rewelacja zarówno wygląd jak i waga. Przy jego zakupie przepłaciłem za samą nazwe ok 8 stów ale wtedy wybierałem oczami a nie głową. Meride miałem, a mam jeszcze Gianta i we wszystkich tych rowerach płacisz za nazwę bo rewelacji niema jak w rowerze za prawie 4 tys hamulce sa acery albo tektro hdc300, manetki deore, przerzutki xt - choć nie zawsze bo standart to deore, korby alivio albo acery.

 

Co do słabości ram Unibike to się nie zgodzę bo jako jedna z niewielu firm ma gwarancję obciążenia swoich ram na 150 kg czego nie mają inne rowery jak to nazywasz z wyższej półki.

Edytowane przez grande1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, a kto z wagą 130-150 kg jeździ na MTB?? Ja takich odważnych chyba jeszcze nie widziałem.

 

Co do Cube, to model który masz jest na dość dobrym osprzęcie, za wyjątkiem widelca Rock Shox XC30. Ten rower można teraz kupić za nieco ponad 3 tys zł. Gianty miałem w swojej karierze aż 2. Pierwszy kupiony jakieś 18 lat temu za stosunkowo niewielkie pieniądze sprawował się nieźle (miał m.in. manetki Sram). Co do drugiego modelu którego nabyłem jakieś 4 lata temu - porażka. Stwierdzam, że Giant powoli ale konsekwentnie schodzi na psy. Tak więc definitywnie pożegnałem się z tą marką. Odnośnie Meridy mam pozytywne sygnały od różnych ludzi i z serwisów rowerowych ale musi to być rowerek za min. 4 - 4,5 tys zł. Wszystko tańsze ma wątpliwej jakości podzespoły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za wszystkie rady/porady. Więc wybrałem sie w końcu do wielkiego miasta i pochodziłem po sklepach. 

 

  Ogólnie królowały tam scott, kross, jakieś treki.  Znalazłem unibike Flite, ale jakoś mi nie podpasował.  Ogólnie wszystko co ciekawsze było ponad 3tys a osprzętu jakoś super hiper też nie miały.

 

W końcu zdecydowałem, że na początek mojej przygody rowerowej nie będę wywalał jakiś większych sum i zakupiłem tego Kellysa. Rower odpowiada mi wizualnie.... Osprzetowo myślę, że zaspokoi moje amatorskie oczekiwania.  Szaleć na nim nie będę, raczej rekreacyjne wycieczki.  Najważniejsze, że jest 100x wygodniejszy niż moja stara merida. Duże koła jednak robią robotę.  Także jak na ten moment jestem zadowolony z zakupu.  Dałem w sumie 2500 plus dostałem zestaw oświetlenia jako gratis.

http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2016/gorskie/hardtail-29/tnt-90#.V9hmpK3pzE9. 

 

 

 

 

Edytowane przez SaabFaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ładnie wygląda ten Kellys ale z pewnością nie wart tej ceny. Raczej skromne wyposażenie, bardzo przeciętne. Ja na Twoim miejscu dołożył bym z 1 tys. zł i miał przynajmniej o 2 poziomy lepszy sprzęt. 

Zresztą zasadniczo czego można oczekiwać po słowackiej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...