Skocz do zawartości

[kierownica] Nieco za mała pod manetkę+klamkę?


Prox

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam kierę Zooma, na oko 550-600mm. Dzisiaj zdjąłem swoje wysłużone klamkomanetki i wstawiłem manetki + klamki. Problemy są dwa, nie przeszkadza to mocno, ale chciałbym, aby wszystko było na tip-top. Może coś doradzicie.

 

1. Baryłka SL-M310 dotyka mi niemalże kierownicy (tak lewa, jak i pseudobaryłka z prawej). Nie ważne, pod jakim kątem ustawię manetki, dokręcenie spowoduje, że baryłka oprze się, lub niemalże oprze o kierownicę. Jest to zapewne wna tego, że baryłka styka się w miejscu gięcia się kiery.

 

1b) problem w tym, że nie mogę już bardziej wysunąć gripów i przesunąć obejm do zewnątrz.

 

2. I tu byłoby rozwiązanie: krótsze gripy. Problem w tym, że te są idealne na wymiar mimo wszystko, a nawet ciut za mało miejsca mam. Ręce leżą mi na kierownicy tak, że stykają się zewnętrznymi częściami z końcem kierownicy (boję się, że po deszczu mogą się ześlizgnąć).

 

Teraz pytanie do pkt. 1: muszę poobracać kierę pod różnym kątem na mostku? Da się jakoś te dotykanie baryłki wyeliminować?

 

2 - większa kiera wszystko rozwiąże? Coś mi się nie chce wierzyć, że ta jest za mała. 550-600mm to nie tak mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michuuu: :))))

 

Okej, kupię trochę dłuższą. Co do prostej/krzywej, wolę giętą zdecydowanie, chociażby delikatnie. Co do mojego podejścia do tematu: jak widać dokładny wymiar nie był potrzebny. Czyli dłuższa kiera załatwi sprawę :)

 

Dzięki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz nawet na szerszą zmieniać- wystarczy żeby nie miała takiego dzikiego wzniosu- lekkie gięcie w niczym nie przeszkadza, ja jeszcze niedawno miałem 580mm gięta i mi na nic miejsca nie brakowało.

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

a wogóle to spróbuj obrócić bardziej w górę- nie będzie się nic stykać i do tego powinno być wygodniej.

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie wymyślaj... kiedyś na takich w dh jeździli ;) ja problemów żadnych nie miałem z 580, teraz mam 620 i jest fajniej, ale wcześniej miałem mniejszy skok amortyzatora (80mm) więc raczej to jest ważniejsze, mostek 80mm na kole 26"

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...