Skocz do zawartości

[hamulce] - Hayes GX2, jak serwisowac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Sprawiłem sobie ostatnio maszynkę "Giant Iguana Disc" z hamulcami Hayes GX2. Wszystko fajnie śmigalo, aż do ostatniego czasu, kiedy to tylni hampel zaczął źle hamować. Ponieważ mam pierwszy raz styczność z hamulcami tarczowymi, czy ktoś mógłby mi poradzić jak się zabrać do ich regulacji?

Szukałem dokumentacji do tych hamulców na necie, ale niestety nie znalazłem niczego, co mogłoby mi pomoc.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to wersja oem

 

ale w czym jest proble, regulacje odległosci klocka masz z boku zacisku kluczem ampułowym 5, naciag linki przy klamce

niczym wiecej nie regulujesz

 

ustaw dobrze zacisk wyciag klocki , ewentualnie je przeczysc ,odtłusc tarcze

 

to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zatłusciłes tarczy albo klocków?

przeczysc klocki papierem sciernym i odtłusc tarcze, a potem pozwól dotrzec sie klocką na nowo

 

bo to jest najczeszstrza przyczyna , ewentualnie zapchane pancerze i złe długosci przewodów, ale jezeli wszystko było oki wczesniej wiec raczej bedzie to zatłusczona tarcza i klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywalem pisze sprawozdanie :)

Po przeczyszczeniu papierem sciernym klockow i ponownym przeczyszczeniu, i otluszczeniu tarczy, regulacji hamulcow stwierdziem ze juz jest wszystko ok. Ze trzy jazdy jedynie zajelo mi porzadne dotarcie klockow i teraz jest zyleta :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...