Skocz do zawartości

[rower] Pytania dotyczące kupna


Kamilll142

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem w sklepie rowerowym aurhor i przymierzalem sie do rowerow co prawda na kołach 27,5. Sprzedawca od razu mi powiedzial, ze na mnie 19 moze byc za dluga. Wsiadlem na 17 i bylo troszeczke przerwy od ramy, zdaje mi sie w sam raz a jeszcze przeciez LAZARO maja podobno wieksza rozmiarowke.Takze decyzja podjeta ze rama 17. Proponowal mi tam Pan model jakiś za 1600zl ale jak tyle mialbym wydawać to chyba lepiej kupic maestro albo np eriesa prawda?

Zakupilem Lazaro v2 z rama 17". W praniu zobaczymy jak to wyjdzie bo dlugo debatowalem ktory wybrac i swieta by mnie niedlugo zastaly. Powie mi ktos jakis kluczy bede potrzebowal zeby zlozyc moja bryke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek doszedł i juz jestem po pierwszej krótkiej jezdzie. Jeśli chodzi o dobór ramy to moim zdaniem jest idealna, siodło mam wysoko ale jezdzi mi sie fajnie, nie mam az mocno pochylonej sylwetki. Odstep ramy od krocza moze z 4 cm wiec zdaje mi sie, ze gdybym miał rame 19" mogłbym ubijac czesto jajeczka ( a sie przydadza :)

 

Pierwszy raz skrecałem tak rower i szczerze sprawiło mi to frajde. Cały czas odnosze tylko wrazenie, ze albo mostek jest krzywo ustawiony albo koło zle wkrecone bo stając na rowerze w rozkroku i patrzec na kierownice i koło cos mi sie nie zgadza( nie równo). Koła chyba krzywo włożyc nie idzie bo weszło ładnie, mostka nie przestawiałem tylko został tak jak przyszło. Jutro spróbuje ustawić. 

Jeszcze mam pytanko tylko bo gdzies czytałem, ze koło przednie wkreca sie w przeciwnym kierunku jak tylnie to prawda? Na zdjeciach tych lazaro nic takiego nie zauwazyłem ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chciałbym się tylko zapytać ponieważ zakupiłem licznik i nie bardzo wiem jaki wpisać obwód koła. Przejrzałem rózne tabelki w necie i na kazdej jest napisane co innego. Najlepsze jest to, ze na mojej oponie 28" sa takie dane "40-622" oraz 70x38C. I w tych całych tabelkach te dane sa w innych miejsach i nie wiedziałem do końca która z nich wprowadzic. Różnica tez jest spora bo w jednej było np 2224 a w innej 2180. Probowałem zmierzyc obwód w mieszkaniu i wyszło mi 217cm wiec chyba bliżej jest to 2180.

Dlaczego te dane z opony sa podane tak, ze w tych tabelkach nie ma takiego zestawu? Wpisać to 2170-2180?

Czy to bedzie duza róznica jesli poda sie zle o np 20mm ten obwód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompujesz jak do codziennej jazdy, przejeżdżasz dystans na asfalcie równy 10 obrotom koła, mierzysz, dzielisz przez 10 i coś ci tam wyjdzie :) -  zazwyczaj nijak się to nie ma to danych tabelkowych ...

U mnie , dla opony CST traveller 622-40 - wyszło 2128mm i wcale nie jestem przekonany czy nie jest to wartość zbyt duża ...

 

20 mm różnicy obwodu koła daje błąd poniżej 1% - nie przesadzajmy z tą dokładnością, zwłaszcza że przednie koło i tak rzadko kiedy idzie  idealnie po prostej... :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jak już skonfigurujesz licznik i masz telefon z GPS to odpal aplikacje Endomondo w trybie dla roweru i przejedź się z 20-30 km i porównaj wyniki. Pamiętaj, że wynik z Endomondo wcale nie musi być dokładniejszy ponieważ tam Twoja pozycja z GPS jest ustalana co jakiś czas cyklicznie i występuje z matematyki znana aproksymacja trasy. Pamiętam nawet jak raz straciłem sygnał i ostatecznie trasa została przybliżona i biegła... środkiem jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...