Skocz do zawartości

[Rozmiar] Author Solution 2016 - jaki rozmiar ramy?


Budgie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę Was o pomoc w doborze rozmiaru ramy roweru Author Solution z rocznika 2016 na kołach 27,5''. Nie mam za bardzo możliwości przymiarki i tu pojawia się problem, ponieważ zdaje się że jestem pomiędzy rozmiarami... Mam 185cm wzrostu, ważę 80 kg, a długość nogi wewnętrznej u mnie wynosi 89cm. Rower ma służyć do jazdy rekreacyjnej po asfalcie i lekkim terenie (las, kamieniste dróżki). Zastanawia mnie czy wybrać rozmiar 19'' czy 21''. Wśród sprzedawców zdania są podzielone (rozmowa telefoniczna). Martwi mnie bardzo duża długość rurki górnej (w rozmiarze 21'' wynosi 635mm). Jak sądzicie, lepszy byłby 19'' czy 21''? Wymiary roweru: http://pl.author.eu/cross-country/mtb-27-5/author-solution-2016-ua42862901#!geometrie-modelu. Według przelicznika Authora rozmiar 21 w tym modelu zaczyna się od 182cm wzrostu , a rozmiar 19'' kończy na 185, więc jestem pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem, jeśli rower ma służyć do jazdy rekreacyjnej to lepiej wziąć 21". Upewnij się, że przekrok nie jest problemem. Jeśli kupisz za mały rower, za krótki, to będziesz jeździł na wyprostowanych rękach i mogą boleć Cię nadgarstki. Jeśli bredzę, to proszę niech ktoś mnie poprawi. 

 

Ja mam taki problem w moim kilkunastoletnim rowerze na ramie 19,5 (Giant). Ostatnio przymierzałem się do KTM Ultra i dobrze czułem się na ramie 21" (koła 27,5) mając w przekroku tylko trochę miejsca (wzrost jakieś 180cm, noga jakieś 85-86cm). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważył kolega wyżej patrz przede wszystkim na przekrok. Zmierz ile ma on u Ciebie. Myślę, że lepiej wziąć rower odrobinę za mały niż odrobinę za duży. Gdy górna rura idzie zbyt blisko wrażliwego miejsca to nie ma żadnego marginesu na nasze niedociągnięcia w technice jazdy. Natomiast mając ramę o 1 cm zbyt krótką, można to zrekompensować mostkiem czy chociażby sztycą z offsetem.

Jeśli masz możliwość to przejdź się do rowerowego i dosiądź jakikolwiek 650b w rozmiarze 19" i 21" i będziesz miał jakiś tam punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - różni producenci mają różne geometrie ram. Może zdarzyć się tak, że po prostu dany producent nie zrobił ramy pod Twoją budowę (np. rama będzie albo za krótka, albo za wysoka i nie "wstrzelisz się" po prostu). Więc na pewno nie kupuj jeśli nie czujesz, że coś jest ewidentnie nie tak! Poświęć trochę czasu i przymierz rowery w sklepie - telefonicznie, choćbyś rozmawiał z kompetentnym sprzedawcą, możesz nie uzgodnić optymalnego rozmiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...