Skocz do zawartości

[łańcuch] zatrzymuje się na zębach


zibra

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem - rozłożyłem na podłodze i w zwisie - nie było dużej różnicy. W góralu podczas wymiany łańcucha stary był wyraźnie wyciągnięty.

Nie wiem może poszczególne ogniwa same w sobie były zjechane czy też z cieńszej blachy i to powodowało takie a nie inne zachowanie.

Zresztą Ultegrę mam i najprostszy przymiar bike hand bodajże nie wpada - może jest bardzo nieprecyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądał na naprawde minimalnie dłuższy. Jutro sprawdzę jeszcze raz. Ani stary nie przeskakiwał, ani nowy nie musiał się układać na obecnym napędzie. Nie wiem - może ten napęd (korba) ma duże wymagania. Została też wymieniona linka i końcówka pancerza tylnej przerzutki. Niby to nie przód, ale też miało jakiś wpływ na ogólną precyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jeśli stary miał wyciągnięcie rzędu 1mm to on był praktycznie nowy, ale jeśli z 5mm to już prawie koniec życia, choć przeskakiwać na zębach i tak by nie było. Przeskoczy dopiero nowy na starych zębach lub odwrotnie nowe zęby, stary łańcuch.

Jak łańcuch był niemal nowy, to nadal stawiam na regulację, pewnie mikrony mogły pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...