Skocz do zawartości

[rower] Specialized Rumor Comp 2015


sapero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam roweru dla żony. Profil: początkująca, wycieczki po mieście, drogach polnych, leśnych. Lekki teren. Byliśmy na single tracku w Świeradowie i podobało jej się. Myślę że będzie się rozwijać, ale potrzebuje do tego jakiegoś mtb, więc coś trzeba kupić. Wzrost 168cm.

 

Geometria więc raczej wycieczkowa. Jako że sam mam fulla (canyon nerve 8.9) to też jej takowego polecam - z uwagi na wygodę. Chciałbym kupić coś porządnego, dopasowanego, ale też ładnego, ergonomicznego i żeby w ogóle miło się jeździło.

 

Wybraliśmy się do pobliskiego sklepu Speca i sprzedawca zaproponował Specialized Rumor Comp z 2015 w rozmiarze M:

 

https://www.specialized.com/pl/pl/bike-archive/2015/rumor/rumor-comp/65427

 

Cena katalogowa 10tys. Ale ponieważ model 2015, to jest do wzięcia za 7,5.

 

Ogólnie rower podoba się nam, ponieważ:

1. Rower fajnie wygląda i żonie dobrze pod sklepem się jechało. Pozycja na rowerze wg mnie ok.

2. Jest to niby ścieżkowiec, czyli pozycja bardziej zrelaksowana,  i to żona potwierdziła

3. Pomimo że ścieżkowiec, to skok amora 110, czyli właściwie pod względem zawieszenia to bardziej XC - i to pasuje, bo jak pisałem, amortyzacja potrzebna dla wygody a nie trudniejszego terenu, a bujać będzie mniej niż przy 130.

4. Podobno w specu płaci się za dobrą geometrię - co by było dobre bo ramę wymienić najtrudniej. Trudno mi to obiektywnie ocenić, ale patrz punkt 1. Podoba mi się też tak mocne rozróżnienie linii produktów męskich i kobiecych.

5. Osprzęt jest w stosunku do ceny przeciętny, ale na początek zupełnie wystarczający. Wymienić go za jakiś czas nie będzie problemu. Napęd 2x10 (34/22 - 11-36) wg mnie idealny.

 

Czyli w sumie wszystko ok.

 

Do momentu gdy zobaczyłem, że Spec w tym roku zrobił ten model na kołach 27,5. Czyżby doszli do wniosku, że dla kobiet 29 to jednak przesada ?

 

Napisałem już chyba wszystkie dane, pora więc na pytania:

1. Co sądzicie o zakupie 29er'a w powyższym przypadku (w szczególności te 168cm) ? Czy to ma sens, czy raczej spoglądać na 27,5 ?

2. Co sądzicie o zakupie konkretnie tego modelu w powyższym przypadku (Specialized Rumor Comp z 2015) ?

3. Czy zaproponowany rabat jest ok ?

4. Jakieś inne dobre rady ?

 

z góry wielkie dzięki

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup 29-era dla kobiety 168cm to optymalny wybór - niekoniecznie.....

Ale nie przesądzałbym nie znając preferencji przyszłej właścicielki.

Miała być dobra rada : 3-4 września w Srebrnej Górze (godzina z Wro ) jest event Specializeda.Przez 2 dni małżonka bedzie miała możliwość objeżdzić kilkanaście rowerów o różnym skoku,różnej wielkości koła i w różnych rozmiarach,zupełnie za free.Sprawa preferencji i rozmiaru zostanie wyjaśniona.

 

Czy ten Rumor w tej cenie to super okazja - niekoniecznie.........

Pierwszy link z brzegu :

https://www.evanscycles.com/specialized-rumor-fsr-650b-2016-mountain-bike-EV244854

Są tańsze sklepy UK,zapewniam,jedyny ból,czy zostanie rozmiar po sezonie.

Miała być dobra rada : poczekałbym z zakupem do weekendu testów,a potem zrobił rozeznanie co jest gdzie dostępne,nawet jeżeli nie kupić gdzieś w EU,to zanieść link do sklepu - trudno o lepszy argument.W przypadku gadki o problemach z gwarancją w Eu - zignorować,jest taka sama,często lepiej respektowana,a przypadek koniecznosci wysyłania z powrotem całego roweru to wyjątkowy pech.

 

A propos Canyona Nerve - trudno porównywać błyskotki zawieszone na rowerze Canyona i Speca w tej samej cenie.....

Ale....o ile Spec projektuje od podstaw każdą damską linię ( geometria,rama,osprzęt,wszystko po kolei) to Canyon ogranicza się do przemalowania ramy (i naklejiki z rozmiarem o numer niższej),dodania siodła,gripów itd. W efekcie wychodzi damski rower z przekrokiem  prawie 80cm w L-ce.....i męską geometrią.Jak kto lubi.

Miała być dobra rada : jak Nerve,to spróbować przymierzyć,w ostateczności kupić,przymierzyć a jak wyjdzie kicha odesłać zamiast łudzić się,że jakoś to będzie.

Nie będzie.Dopasowanie ważniejsze od xt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za obszerną opinię i porady ...

 

... rower już kupiony ... przed jej przeczytaniem. Myślałem 2 dni i doszedłem do wniosku, że to dla niej bardzo dobry wybór. A że za 3 dni wyjeżdżamy nad Gardę, to nie ma co zwlekać, bo więcej czasu i pieniędzy stracę na wypożyczaniu czegoś na miejscu. Jak będzie ... okaże się, teraz nie ma już co rozkminiać. Trzeba jeździć i się cieszyć. Pierwsza  20 km wycieczka po mieście zaliczona. Żonie rower się podoba, dobrze jej się jedzie i w ogóle jest szczęśliwa ... a to przecież najważniejsze ;).

 

O Srebrnej Górze wiedziałem i nawet się tam wybieram żeby przymierzyć się do epic'a i zobaczyć czy warto zacząć zbierać i na którą wersję ;).

 

W kwestii porównań Canyon vs Spec mam podobne odczucia jak Ty. W Specu czuć, że to rower od początku kobiecy. W Canyonie, zmienione gripy i siodło. A "błyskotki" ( dobre :icon_cool: ) wymienić najłatwiej.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...