Skocz do zawartości

[Wymiary piasty przedniej] - pod 32 szprychy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, prosiłbym bardzo o pomoc. Ponieważ chcę dać do zrobienia na zamówienia piastę własnego pomysłu, ale bazującej w okolicach szprych na typowych piastach dostępnych na rynku, to zależy mi na wymiarach piasty przedniej pod 32 szprychy. Dokładniej to potrzebuję: 

 

- rozstawu pomiędzy wewnętrznymi "dyskami" piasty, do których zaplata się szprychy,

- średnicy podziałowej otworów pod szprychy (czyli wymiar pomiędzy środkami dwóch skrajnych otworów),

- szerokości "dysku" piasty w miejscu przechodzenia szprychy,

 

średnica ośki nie jest istotna, ponieważ mam już dobraną średnice na własne potrzeby. Z góry wielkie dzięki za pomoc, szukałem po necie, ale pod moje wymagania, nie udało mi się znaleźć wymiarów.

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak standardowe wymiary. Często nawet wymiary piast u jednego producenta się nie pokrywają dlatego długość szprych zawsze trzeba dobierać indywidualnie dla każdego nowego koła.

Możesz sobie nawet wymyślić dowolne wymiary i szprychy zawsze uda się dobrać, bo są co 2 mm, a jeśli nie chce dumać to weź dowolną piastę i zmierz lub znajdź w internecie wymiary dowolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...